Депутата від Партії регіонів Віталія Журавського обурили сюжети, що вийшли в ефірі телеканалів "1+1" та 5 канал. Про це йдеться в його листі голові комітету ВР з питань свободи слова та інформації Юрію Стецю, оприлюдненому в середу.
Журавський зазначає, що в програмі "Гроші" на 1+1 вийшов матеріал "Таємне життя депутата Журавського", де стверджувалося, що він є власником двох розкішних квартир, одна з яких знаходиться на Михайлівській вулиці. У сюжеті йдеться про те, що Журавський водить туди моделей.
Обурення депутата викликав також сюжет на 5 каналі "На Житомирщині влаштували акцію проти Журавського". За його словами, журналістка стверджувала, що він в сусідньому селі роздавав виборцям окуляри, і тому сюди не приїхав, у той час, як він проводив планову нараду в своєму штабі в місті Коростишеві.Він повідомив, що 2 жовтня цей же канал влаштував акцію в Коростишівському та Черняхівському районах, журналісти роздавали вчителям "наклепницькі матеріали" щодо депутата і самі знімали це.
Депутат зауважив що, на його думку, сюжети "носять замовний характер".
Водночас, голова комітету з питань свободи слова та інформації Юрій Стець, коментуючи відповідну скаргу "регіонала", пояснив, що Комітет збереться, щоби розглянути звернення. Стець пояснив, що на комітеті Журавському спробують вкотре пояснити різницю між журналістською роботою та наклепом. Крім того, він зауважив, що, що Журавський був нещирий у своєму бажання відкликати скандальний законопроект, який вводив би кримінальну відповідальність за наклеп.
Депутат від Партії регіонів Антон Яценко подав позов проти журналіста каналу ТВі Артема Шевченка через те, що останній на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook опублікував допис з недостовірною інформацією про кандидата в нардепи. Обурення Яценка викликав пост від 2 вересня, в якому журналіст розповів, що за даними його джерел з центрального апарату МВС «вночі під містом Умань сталася ДТП за участю народного депутата, члена фракції ПР і кандидата у депутати по уманському округу №200 від ПР Антона Яценка. Він, перебуваючи за кермом Мерседеса ML500 врізався в автомобіль Деу Nexia, в якому загинула одна людина. Джерело повідомляє, що депутат Яценко перебував у стані алкогольного сп’яніння». Кандидат вимагає визнати цю інформацію недостовірною, видали пост зі сторінки Артема Шевченка та опублікувати на ній спростування, текст якого він самостійно підготував.
Журналіст, в свою чергу, повідомив, що під час розслідування, яке було проведене згодом, було встановлено, що Яценко дійсно не знаходився за кермом автомобіля під час ДТП. Шевченко зазначив, що він повідомив про це у Facebook. Він додав, що Яценко, можливо, просто не помітив пост, де про це йшлося. Або ж подавав позов ще до того, як з’явився той запис.
Влада Литви в середу ухвалила рішення подати позов проти Газпрому в Стокгольмський арбітраж з приводу переплати 5 млрд літів (1,45 млрд євро) за газ, поставлений Газпромом у Литву в рамках відповідних договорів протягом останніх 8 років. Інформацію про ініціювання розгляду підтвердили після засідання уряду міністр енергетики Арвідас Сякмокас і прем'єр-міністр Андрюс Кубілюс. Компенсацію в 5 млрд літів Литва вимагає за більш дорогий газ, який в рамках довгострокового договору закуповувала компанія Lietuvos dujos, що перебуває в управлінні Газпрому і німецького E.ON Ruhrgas.
Як зазначає у своєму повідомленні міністерство енергетики Литви, згідно з публічними умовами приватизації та договором про приватизацію газової компанії Lietuvos dujos від 2004 року, Газпром зобов'язався поставляти газ до Литви за цінами згідно з формулою, наведеною в чинному на той момент договорі про постачання, підписаному Lietuvos dujos і Газпромом.
"У період з 2004 по 2012 роки ціна на поставлений Газпромом газ значно зросла з причини змін формули розрахунку ціни на газ, які були внесені з порушенням умов договору про приватизацію", – йдеться в повідомленні міністерства.
Також 3 жовтня стало відомо, що НАК "Нафтогаз" підписав контракт з німецьким промисловим постачальником "Ferrostaal Industrieanlagen" щодо модернізації своєї газотранспортної системи. Згідно попередньої інформації, модернізація триватиме 15 років. Нафтогаз також заявив, що модернізація має знизити витрати газу на газових турбінах приблизно на 28 відсотків при роботі на повній потужності, а також збільшити ефективність компресорів, встановлених на трубопроводі.
І в середу, 3 жовтня, Туреччина відкрила вогонь по сирійській території у відповідь на інцидент на кордоні (на територію Туреччини впало кілька артилерійських снарядів), в результаті якого загинуло п'ятеро людей і 10 отримали поранення.
"Наші збройні підрозділи, дислоковані на кордоні, на основі правил бойового застосування дали миттєву відповідь. За певними радаром по сирійським точкам був відкритий артилерійський вогонь, цілі були уражені", – наголошується в повідомленні.
У документі також зазначаєтсья, що Рада НАТО збереться на екстрене засідання у зв'язку з інцидентом на кордоні.
Рішення про це, як наголошується, було прийнято в телефонній розмові глави МЗС Туреччини з генсеком НАТО.
Прес-служба турецького уряду зазначила, що за вказівкою прем'єр-міністра Тайіпа Ердогана були "негайно вжиті дипломатичні ініціативи", глава МЗС Туреччини провів телефонні розмови з генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном і рядом міністрів закордонних справ країн-членів Ради безпеки ООН.