Водночас текст пiдписаного документа поки що вiдсутнiй на сайті Ради.
Як повiдомлялося, парламент на початку вересня намагався проголосувати за усунення неузгодженостi в текстi закону, проте для цього йому не вистачило двох голосiв за необхiдного мiнiмуму 226.
Необхiднiсть усунення неузгодженостей була викликана тим, що в процесi голосування за закон 6 липня головуючий на засiданнi ВР Адам Мартинюк перервав спробу голови Ради НБУ Iгоря Прасолова, що представляв документ, внести декiлька сторiнок правок i поставив на голосування неправлений текст.
За даними "Інтерфакс-Україна", ветувати ухвалений закон "Про депозитарну систему", що централiзує облiкову та розрахункову функцiю в пiдконтрольних державi установах, запропонували провiднi фондовi бiржi та деякi їхнi члени, а також мiжнароднi фiнансовi органiзацiї.
Проти документа виступили також мiжнароднi платiжнi системи, оскiльки за пiдсумками другого читання закон надає Нацбанку право вiдстежувати дiяльнiсть платiжних систем, здiйснювати їх монiторинг, а також у разi необхiдностi давати вказiвки та рекомендацiї i застосовувати заходи впливу вiд штрафiв до повної заборони роботи (паралельно у ВР розглядали i ухвалили в першому читаннi 5 липня профiльний законопроект про функцiонування платiжних систем i розвиток безготiвкових розрахункiв №10656).
Водночас закон "Про депозитарну систему" пiдтримали Асоцiацiя "Українськi фондовi торговцi" та Незалежна асоцiацiя банкiв України.
Читайте також: Втеча з України. Європейські банки поступаються олігархам
Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада підтримала проект закону щодо функціонування платіжних систем та розвитку безготівкових розрахунків.
Того ж дня Рада надала Національному банку право встановлювати граничні суми розрахунків готівкою для фізичних та юридичних осіб, а також для фізосіб-підприємців.