НОВИНИ

НБУ зробив умови рефінансування банків жорсткішими

Національний банк України (НБУ) встановив додаткові вимоги до банків для отримання рефінансування в результаті тендеру з підтримки ліквідності на термін понад 90 днів.

Це передбачено відповідною постановою Правління Нацбанку.

Документ передбачає, що, крім раніше встановлених вимог, банк повинен забезпечити дотримання порядку формування обов’язкових резервів протягом останніх шести звітних періодів, що передують даті подачі заявки на участь у тендері.

НБУ також зобов'язав свої територіальні підрозділи у відповідних кредитних договорах, що укладаються з банками, передбачати право Нацбанку достроково розірвати кредитний договір у односторонньому порядку. Умовою для цього може стати виявлення фактів надання банком недостовірної інформації, недотримання протягом дії кредитного договору вимог за обов'язковими резервами, економічних нормативами та лімітами відкритої валютної позиції. Підставою для розірвання договору може бути зменшення розміру регулятивного капіталу, а також нормативів капіталу банку на 10 і більше відсотків протягом звітного місяця.

Нагадаємо, 31 серпня НБУ виділив банкам рефінансування на 3,8 млрд гривень.

4 вересня гривня на міжбанку різко девальвувала (на 4,5 коп. до 8,1750 UAH/USD), причому у фінальній частині торгів котирування досягали рівня 8, 1780-8,1900 UAH/USD.

Національний банк у цей день не виходив з інтервенціями на міжбанк.

За спекуляції з валютним курсом Нацбанк вже покарав 5 банків. Триває розслідування стосовно ще 10 банків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.