За словами Кужель, «землі сільськогосподарського призначення повинні не продаватися, а здаватися в довгострокову оренду з жорстким контролем використання».
Опозиціонерка закликала журналістів донести до сільських жителів попередження про небезпеку здачі під заставу в банк земельних паїв.
«Зараз ціна оренди паю по Україні 400 гривень. У Харкові, наприклад, мешканцю села пропонують 2 тис. гривень, щоб переписати договір та одержати від людини довіреність на те, що вона дозволяє закласти пай у банку». , – зазначила Кужель.
Вона не сумнівається, що «з людьми, у яких поки є земельні паї, найближчим часом не зроблять так, як з нашими приватизаційними сертифікатами»
«У разі підписання нових договорів – про внесення паїв в банк у вигляді застави – назад пай селяни вже не отримають», – пояснила Кужель.
Як повідомлялось, Верховна Рада України 6 вересня пізно ввечері ухвалила закон«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності», який відкриває шлях для функціонування ринку землі. Закон, який має набрати чинності з 1 січня 2013 року, передбачає створення Державного земельного банку, який повинен надавати аграрним підприємствам кредити до 5% від ставки Нацбанку.
На ранковому пленарному засіданні скасував своє рішення від 21 червня про прийняття цього закону через те, що він був ухвалений з порушеннями регламенту.
Нагадаємо, у червні парламент позбавив місцеві органи влади права розпоряджатися земельними ділянками сільськогосподарського призначення.Зокрема, прийнята норма, яка різко змінює всю земельну систему в Україні.
Опозиційний народний депутат Анатолій Гриценко вже попереджав, що влада готує найбільшу аферу не на виборах, а довкола продажу землі.
В Україні вже відбулися акції протесту аграріїв проти земельної реформи, яку пропонує нинішня влада. В країні близько 10 млрд неприватизованих земель, а відповідний законопроект у Раді спрямований на те, щоб цю землю прихопили, заявляють вони.
Читайте також: Держава банкує