Експерт: приватизація корисна, але в Україні вона ніколи не проходила чесно

26 Вересня 2012, 12:11

«Не пам’ятаю в Україні, щоб приватизація протікала колись прозоро і чесно», – заявив експерт.

«Приватизація – це корисний процес. Але у нашій країні він протікає в нечесній формі. Ось така дуальність. І звести до однієї відповіді, добре це чи погано, неможливо», – зазначив він.

За словами Пасхавера, «сказати, що це (приватизація – Ред.) погано, буде неправильно. Тому що держава все одно краде більше».

«Наведу такий приклад: коли продавали Криворіжсталь, спочатку це була державна власність, потім вона була продана, потім – вилучена із приватних рук і передана в державну власність. Так ось – коли вона знову була передана у державну власність, миттєво відновилася мережа посередників, які приватизували прибуток. Тобто за змовою з керівництвом державного заводу прибуток шляхом угод переводився до цих посередників. Звичайно, коли Криворіжсталь купив новий хазяїн, то усі ці посередники були знищені. Ось так працюють державні структури», – зазначив експерт.

«Тому приватизація в принципі корисна, навіть у нашому суспільстві. Але те, що вона не протікає чесно, прозоро і конкурентно, тут немає нічого нового», – заявив Пасхавер.

«Приватизація завжди була формою накопичення капіталу людей, наближених до влади. Завжди. Нічого не змінилося і тепер», – додав він.

«Чи потрібно нам приватизувати ці об’єкти? Потрібно», – зазначив Пасхавер. І додав, що при цьому уряд керується двома суперечливими завданнями: дати заробити близьким людям і отримати кошти в бюджет.

Нагадаємо, уряд готує масштабний продаж державного майна. Серед заборонених до приватизації Кабмін збереже менше 300 підприємств. Решта 1200 компаній будуть виключені зі списку – на торги виставлять ключові енергетичні підприємства, шахти і спиртзаводи.

Читайте також: Держкорпорації як годівниці влади