Представник МЗС КНР повідомив за підсумками зустрічі, що сторони «всебічно і глибоко» обговорили проблему.
Водночас дипломат відзначив, що Китай «не сприймає будь односторонні акції, що загрожують його суверенітету».
Як повідомлялось, вранці 25 вересня кілька десятків тайваньських рибальських суден увійшли в територіальні води Японії в районі спірних островів Сенкаку (китайська назва Дяоюйдао. Рибальські судна супроводжували шість патрульних кораблів.
До цього у прикордонні води підійшло від 40 до 50 рибальських суден, а також близько 10 тайваньських патрульних кораблів. Загалом більше 70 рибальських суден покинули 24 вересня розташований на північному сході Тайваню порт Ілан, і прямуючи до водного кордону Японії в район спірних островів.
Як повідомлялось, 11 вересня два китайських патрульних корабля вже входили у води Сенкаку для контролю над ситуацією в регіоні та захисту суверенітету Китаю над цією територією.
Японія стверджує, що займає острови з 1895 року. У Пекіні, в свою чергу, вважають, що на японських картах 1783 і 1785 років Дяоюйдао позначені як китайська територія. Після Другої світової війни острови перебували під контролем США і були передані Японії в 1972 році.
На Тайвані і континентальному Китаї вважають, що Японія утримує острови незаконно. Японія вважає, що Китай і Тайвань стали претендувати на острови з 1970-х років, коли з'ясувалося, що цей район багатий на корисні копалини.
Китай вважає їх своєю територією і вимагає повернення островів. Суперечка навколо островів Сенкаку став причиною бурхливих антияпонських виступів у Китаї. На знак протесту проти дій Японії китайські чиновники скасовують візити в цю країну, корективи вносяться в святкові та спортивні заходи.
Нагадаємо, 10 вересня японський уряд ухвалив офіційне рішення про придбання трьох з п'яти спірних з Китаєм островів Дяоюйдао (японська назва Сенкаку) у приватних власників. Угоду підписали 11 версня, її сума становитить 2,05 мільярди ієн ($26,28 мільйона).