"В даний час ми закінчуємо роботу над земельним реєстром, оскільки неможливо приймати серйозні рішення в області ринку землі, якщо ми не будемо мати земельного кадастру і реєстру землі… Зараз має бути пророблена дуже серйозна робота з інвентаризації землі, з оцінки запасів", – сказав він.
"Сказати однозначно, чи зуміємо ми за 2-3 місяці, що лишилися, всі ці складні проблеми вирішити, я не можу, а я ніколи не даю порожніх обіцянок", – зазначив Азаров.
Як повідомлялось, 22 червня парламент позбавив місцеві органи влади права розпоряджатися земельними ділянками сільськогосподарського призначення.
Депутати прийняли в цілому два законопроекти N10042-10043, які повинні вирішити поточні проблеми земельного ринку. Перший з них дозволяє визначити межі адміністративно-територіальних одиниць без генеральних планів населених пунктів. Другий законопроект завершує процес розмежування земель державної та комунальної власності.
У ході розгляду поправок була прийнята норма, яка різко змінює всю земельну систему в Україні. Зокрема, сільські, селищні та міські ради, районні та обласні держадміністрації, а також АР Крим будуть позбавлені права розпоряджатися землею сільськогосподарського призначення, що знаходиться на їх території. Ці повноваження отримає Держагентство земельних ресурсівотреб.
Прийняття цієї поправки дозволило створити Земельний банк, на який у квітні в держбюджет було закладено 120 млн грн, хоча в законодавстві досі немає механізму роботи такої установи.
Нгадаємо, 7 липня 2011 року Рада прийняла закон "Про державний земельний кадастр".
Читайте також: Українці звикли до мораторію на продаж землі