Регіонал запевняє, що влада вже «реалізувала масштабні завдання» євроінтеграції

10 Вересня 2012, 08:37

«І партія, і наша фракція у Верховній Раді, і уряд зробили все можливе з виконання найважливіших для України міжнародних зобов'язань, зокрема, щодо виконання рекомендацій Ради Європи № 190 від 1995 року, пов'язаних зі вступом України до цієї організації. Ми фактично виконали зобов'язання, які 17 років всі попередні уряди не могли виконати», – вважає регіонал.

Найбільш яскраве досягнення в цьому напрямку, за словами Кожари, – прийняття Кримінально-процесуального кодексу. Фактично із набранням чинності цим Кодексом (1 листопада 2012 – Ред.) в Україні будуть створені і нова кримінальна юстиція, і нові судові процедури відповідно до всіх необхідних європейських демократичних стандартів.

Що стосується виконання наших зобов'язань перед Радою Європи, то, Кожара вважає, саме за ці два роки влада реалізувала масштабні завдання.

«Зокрема, був прийнятий цей Кодекс, ми реформували судову систему у відповідності з нормами і стандартами РЄ, прийняли Закон « Про основи державної мовної політики » – саме те, чого РЄ вимагала від нас. Ми привели законодавство у відповідність з нашими міжнародними зобов'язаннями. В цілому міжнародний принцип – договори повинні дотримуватися – займає дуже важливе місце в діяльності нашої партії », – підсумував Кожара.

Як повідомлялось, наприкінці серпня голова представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив, що ЄС очікує від влади України формування чіткої позиції щодо напрямку інтеграції країни і виконання своїх обіцянок. Посол також вказав на зниження кількості контактів між Україною і ЄС.

Нагадаємо, у липні під час неформальної зустрічі з Клубом головних редакторів країн СНД, Балтії та Грузії президент Віктор Янукович пояснив, що євроінтеграцію України гальмують неконкретні європейці.

За словами Януковича, стратегія європейської інтеграції залишається в основі зовнішньополітичного курсу України, але «європейці не готові до конкретних кроків і віддають перевагу заявам».

1 липня президент Польщі Броніслав Коморовський, заявив, що євроінтеграція України перебуває під великим знаком питання через внутрішньополітичну ситуацію та незрозумілий розвиток подій напередодні парламентських виборів.

Загалом у Європі сумніваються в готовності України до угоди про асоціацію з ЄС. Зокрема, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт за підсумками зустрічі з послом Швеції в Україні 12 червня в Стокгольмі написав у своєму блозі, що євроінтеграція України зупинена, і подальший розвиток подій залежить від керівництва країни та ключ до розв'язання цієї ситуації в руках української влади.

Читайте також: Неадекватність. Україна розплачується за припинену Януковичем євроінтеграцію