Рівень безробіття в країнах єврозони підвищився до 15-20%, тож значна частина українських трудових мігрантів припинять або зменшать свої грошові перекази до України. З цієї ж причини багато українських трудових мігрантів і зовсім можуть повернутися на батьківщину.
«Збільшення безробіття в єврозоні означає, що будь-яка країна запроваджуватиме протекціоністські заходи щодо власної робочої сили і витіснятиме мігрантів з цього ринку. Це означає, що українці, які перебувають за кордоном, стають більш уразливою категорією порівняно із звичайними громадянами тієї чи іншої країни», – зазначив економічний експерт Олег Устенко.
Водночас, у поверненні трудових мігрантів є й позитивні аспекти.
«Вони спробують відкрити власний бізнес. З цього погляду дуже важливо, щоб держава вжила заходів для стимулювання підприємництва», – сказав Устенко.
Як порівдомлялось, Українців найбільше серед тих, хто легалізував своє перебування в Польщі й отримав дозвіл на роботу.
За інформацією польських урядовців, своє перебування в країні вже легалізували 949 громадян України. А найбільше заяв з проханням про легалізацію в межах амністії надійшло від громадян В'єтнаму.
Нагадаємо, за даними Державної служби статистики, в 2011 році кількість громадян, що емігрували з України, зменшилася на 8,7%, або на 1167 людей порівняно з 2010-м до 12 272 осіб.
Читайте також: Українським гастарбайтерам важко адаптуватися вдома