НОВИНИ

Майже тисяча українців легалізувалися в Польщі

Українців найбільше серед тих, хто легалізував своє перебування в Польщі й отримав дозвіл на роботу. Про це повідомило в понеділок, 2 липня, міністерство внутрішніх справ у Варшаві.

За інформацією польських урядовців, своє перебування в країні вже легалізували 949 громадян України. А найбільше заяв з проханням про легалізацію в межах амністії надійшло від громадян В'єтнаму, сказано в повідомленні МВС Польщі.

У Польщі сьогодні опівночі завершується термін урядової амністії для нелегальних мігрантів.

Щонайменше 8500 нелегальних мігрантів у Польщі скористалися урядовою амністією, що має на меті надати їм легальний дозвіл на проживання в країні. Найбільше заяв – 2022 – надійшло від громадян В'єтнаму. Заяви від українців на другому місці за кількістю – 1926.

«Люди, які нелегально живуть у Польщі чотири і більше років, нарешті отримають змогу працювати легально, посилати своїх дітей до школи, мати постійну адресу і не ставати жертвами експлуатації», – цитує агентство AFP варшавського воєводу Яцека Козловського.

Амністія нелегальним мігрантам, яких у Польщі, за офіційними оцінками, від 50 до 100 тисяч, триває з 1 січня. Вона поширюється на тих мігрантів, які безвиїзно живуть на території Польщі від 20 грудня 2007 року, і тих, кому раніше вже відмовили в наданні статусу біженця.

На запитання ВВС Україна, чи легалізовані в Польщі майже 1000 громадян України – це багато, українознавець Державної вищої школи східноєвропейських досліджень Польщі Агнєшка Корнієнко сказала, що це – мізерно мало.

«Це менше одного відсотка українських нелегалів, бо я навіть зустрічала цифру 100 тисяч українців, – сказала польська дослідниця. – Такий малий відсоток людей, які відгукнулися на урядову амністію свідчить, що українці не довіряють у питанні захисту своїх прав жодній з держав – ані Польщі, ані Україні».

Відколи Польща у 2004 році вступила до Європейського союзу, польські громадяни почали масово мігрувати на Захід у пошуках кращих заробітків. Звільнені ніші на польському ринку праці почали заповнювати трудові мігранти з України, країн Кавказу і Азії.

Нагадаємо, за даними Державної служби статистики, в 2011 році кількість громадян, що емігрували з України, зменшилася на 8,7%, або на 1167 людей порівняно з 2010-м до 12 272 осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.