Спікер спрогнозував, що місцеві ради припинять ухвалювати рішення щодо надання російській мові статусу регіональної після закінчення парламентських виборів.
"Я думаю, що має відбутися осмислення місцевими органами влади, що всі рішення, які вони приймають, лягають виключно на місцевий бюджет. І очевидно, треба спочатку підрахувати, у що обійдеться зміна вивісок, зміна бланків, і я не кажу про щось більш серйозне", – сказав він.
Спікер зазначив, що, за попередніми оцінками, сума, необхідна для реалізації закону, становить від 5 до 7 млрд гривень.
"Я наполягаю на тому, що будь-яка ініціатива в цьому питанні має реалізовуватися за рахунок місцевих бюджетів. Я думаю, коли це усвідомлення буде – буде більше реалізму", – підкреслив він.
Литвин зазначив, що в парламенті зареєстровано кілька законопроектів, зокрема за його авторством, щодо статусу української мови як державної й про порядок застосування мов в Україні.
"Я розумію, що прийняти збалансоване рішення до закінчення виборів буде неможливо", – сказав він.
При цьому Литвин вкотре вказав на доцільності прийняття парламентом у вересні загальнодержавної програми розвитку української мови, яка б підкріплювалася необхідним фінансуванням уже цього року.
Як повідомлялось, президент Віктор Янукович 8 серпня підписав закон про засади державної мовної політики, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова. Закон набрав чинності 10 серпня.
Законом передбачається, що в контексті Європейської хартії регіональних мов або мов меншин заходи, спрямовані на використання таких в Україні, застосовуються до 18 мов.
Статус регіональної російській мові надали обласні Дніпропетровська,Донецька, Запорізька, Луганська, Одеська, Херсонська, Харківська, а також міські Ізмаїльська, Одеська і Севастопольськаради.
Читайте також: "Поєхалі": мовний закон утворює бюджетну «діру» у 17 млрд грн і не захищає мови нацменшин"