Так у місті Дворічна, Харківської області на будівлі ДП «Укрпошта»замість державного прапора вивішений прапор Партії регіонів.
Аналогічні випадки зафіксовано в Криму, де на флагштоках перед будівлею місцевого уряду були вивішені поруч з державними також прапори Партії регіонів.
В Одеській області партійні прапори регіоналів також були вивішені на будівлях Крижанівської та Шомпольської сільради і Красносільського будинку культури поруч з державним прапором.
А Україна призупинила екстрадицію до Росії Адама Осмаєва, якого в РФ підозрюють у підготовці замаху на президента Росії Владіміра Путіна, а такожу двох нападах на очільника Чеченської республіки Рамзана Кадирова.Рішення про екстрадицію Осмаєва в Росію було прийняте 14 серпня – відповідну постанову виніс апеляційний суд Одеської області, відхиливши скаргу підозрюваного.
Осмаєв, якого спецслужби вважають ймовірним лідером осередку угрупування «Імарат Кавказ», уже був заочно арештований Лефортовським районним судом Москви на два місяці – початок арешту мав числитися з моменту перетину Осмаєвим держкордону РФ.
У скарзі, направленій до Європейського суду, адвокати зазначили, що в Росії Осмаєв може зазнати катувань та нелюдського поводження. До того ж, стверджує захист, СБУ, порушивши свої кримінальні справи стосовно Осмаєва, так до кінця і не встановила його особу. Європейський суд запросив вУкраїни документи щодо цієї справи, а на час їх розгляду рекомендував зупинити екстрадицію.
Представництво Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні повідомило, що Осмаєв попросив притулку в Україні.
Зголом цивільна дружина Осмаева Аміна Окуева заявила, що Україна відмовилася надати йому притулок. Тож Осмаев проситиме статус політичного біженця в Грузії або Фінляндії.
Нагадаємо,Служба безпеки України й міліція 4 лютого затримали трьох громадян Росії, які підозрюються в причетності до пожежі в будівлі на вулиці Тираспольській, 24/26, у центрі Одеси, у якій 4 січня загинув громадянин Росії, уродженець Грозного Руслан Мадаєв.
За даними представника управління СБУ в Одеській області, були затримані Адам Осмаєв, його батько Асламбек Осмаєв (обидва – громадяни Росії), а також їхній спільник.
Ця група розшукувалася правоохоронними органами Росії за підозрою в підготовці терористичних актів, зокрема замаху на Путіна.
1 березня Генпрокуратура Росії попросила Генпрокуратуру України екстрадувати затриманих.
Міліція евакуювала 5 тис. людей із терміналів B, C та F міжнародного аеропорту «Бориспіль» через повідомлення невідомого про мінування аеропорту.
З терміналу F евакуйовано 3 тис. людей, з терміналів B і С – 2 тис.
До міліції надійшло 2 повідомлення про мінування від однієї особи о 14:06 і 14:14 із Солом'янського району Києва. Особу того, хто телефонував, встановлюють.
Згодом у міліції заявили, що затримали підозрюваного у неправдивому повідомленні про мінування аеропорту.
«Ця людина психічно неврівноважена. Він дзвонив двічі з проміжком в кілька хвилин з однією і тією ж фразою, що аеропорт замінований», – повідомили в прес-службі Головного управління МВС України в Київській області.
Тим часом, експерти, коментуючи відкладення оголошення рішення щодо касації на вирок екс-прем’єру Юлії Тимошенко вважають, що українська влада менше остерігається міжнародної ізоляції у зв’язку з порушенням кримінальних справ проти опозиціонерів, ніж ізоляції, котра може бути після програшу Віктором Януковичем президентських виборів.
А екс-президент України Леонід Кучма відреагував на «парад» запровадження «язика» у регіонах країни.
За словами Кучми мовний закон регіоналів «не працює на національну ідею і незалежність української держави».
«Я весь час був прихильником того, що мова державна повинна бути одна, і не мав у цьому плані жодних сумнівів», – підкреслив Кучма.
На його думку, проблема регіональних мов занадно політизується і вирішується несвоєчасно.
«Це головний біль сьогодні для всіх політиків і особливо для президента, бо на ньому насамперед лежить відповідальність. Треба сьогодні шукати з цього всього якийсь цивілізований вихід. Треба зробити спробу сісти за стіл і знайти щось конструктивне», – підкреслив екс-президент.
Нагадаємо, закон про засади державної мовної політики набрав чинності 10 серпня.
Нагадаємо, статус регіональної російській мові вже надали Одеська, Донецька, Херсонська, Запорізька, Дніпропетровська, Луганська та Харківська обласні ради, а також Миколаївська, Одеська, Севастопольська, Харківська, Краснолуцька та Первомайська (Луганська обл.) та Ізмаїльська міськради.
Тим часом депутати Тернопільської облради майже одноголосно прийняли рішення визнатимовнийзакон таким, що не має на території Тернопільщини ніяких правових наслідків, тобто не є чинним.
Своєю чергою, Ніжинська міська рада (Чернігівська обл.) більшістю голосів визнала українську мову на території міської громади як єдину і державну, підтвердивши таким чином її статус та відмовившись від затвердження регіональної мови в межах мовного закону.
А депутати Тернопільської облради майже одноголосно прийняли рішення визнати мовний закон таким, що не має на території Тернопільщини ніяких правових наслідків, тобто не є чинним.