НОВИНИ

Кучма: мовний закон не працює на національну ідею та незалежність держави

Нещодавно прийнятий Закон України "Про засади державної мовної політики" не працює на національну ідею. Про це заявив президент України в 1994 - 2005 роках Леонід Кучма.

"Цей закон не працює на національну ідею і незалежність української держави. Я думаю, що сьогодні - ні. Я весь час був прихильником того, що мова державна повинна бути одна, і не мав у цьому плані жодних сумнівів", - підкреслив Кучма.

На його думку, проблема регіональних мов занадно політизується і вирішується несвоєчасно.

"Якщо більш детально підходити до Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, то до цієї проблеми треба було б підходити, коли ми міцно станемо на ноги, коли в суспільстві буде злагода. А от коли ми на цьому робимо політику - це не той час, коли треба це робити", - зазначив екс-президент.

Він також вважає, що закон викликає чимало запитань і його треба дуже уважно переглянути.

"Треба більш уважно подивитись на цей закон, бо коли ми сьогодні кажемо, що протягом трьох місяців будемо вносити в нього зміни, то виникає питання: він працює чи не працює?" - сказав Кучма.

"Це головний біль сьогодні для всіх політиків і особливо для президента - бо на ньому насамперед лежить відповідальність. Треба сьогодні шукати з цього всього якийсь цивілізований вихід. Треба зробити спробу сісти за стіл і знайти щось конструктивне", - підкреслив екс-президент.

Нагадаємо, закон про засади державної мовної політики набрав чинності 10 серпня.

Нагадаємо, статус регіональної російській мові вже надали Одеська, Донецька, Херсонська, Запорізька, Дніпропетровська, Луганська та Харківська обласні ради, а також – Миколаївська, Одеська, Севастопольська, Харківська, Краснолуцька та Первомайська (Луганська обл.) та Ізмаїльська міськради.

Тим часом депутати Тернопільської облради майже одноголосно прийняли рішення визнатимовнийзакон таким, що не має на території Тернопільщини ніяких правових наслідків, тобто не є чинним.

У свою чергу Ніжинська міська рада (Чернігівська обл.) більшістю голосів визнала українську мову на території міської громади як єдину і державну, підтвердивши таким чином її статус та відмовившись від затвердження регіональної мови в межах мовного закону.

А депутати Тернопільської облради майже одноголосно прийняли рішення визнати мовний закон таким, що не має на території Тернопільщини ніяких правових наслідків, тобто не є чинним.

Читайте також: "Поєхалі": мовний закон утворює бюджетну «діру» у 17 млрд грн і не захищає мови нацменшин"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.