Відповідне рішення схвалено с на позачерговій сесії міської ради.
Виконавчому комітету Ялтинської міськради доручено в тримісячний термін розробити, затвердити і забезпечити заходи по реалізації норм Закону України «Про засади державної мовної політики» і внести на розгляд сесії проект рішення про заходи, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин на території міста Ялта.
У розробці заходів мають взяти участь громадяни, громадські організації, інші інститути громадянського суспільства та депутатський корпус.
Як повідомлялось, президент України в 1994 – 2005 роках Леонід Кучма заявив, що прийнятий Закон України «Про засади державної мовної політики» не працює на національну ідею та незалежність української держави.
«Я весь час був прихильником того, що мова державна повинна бути одна, і не мав у цьому плані жодних сумнівів", – підкреслив Кучма.
На його думку, проблема регіональних мов занадно політизується і вирішується несвоєчасно.
Нагадаємо, статус регіональної російській мові вже надали Одеська, Донецька, Херсонська, Запорізька, Дніпропетровська, Луганська та Харківська обласні ради, а також – Миколаївська, Одеська, Севастопольська, Харківська, Краснолуцька та Первомайська (Луганська обл.) та Ізмаїльська міськради.
Депутати Тернопільської облради майже одноголосно прийняли рішення визнати мовний закон таким, що не має на території Тернопільщини ніяких правових наслідків, тобто не є чинним.
Читайте також: "Поєхалі": мовний закон утворює бюджетну «діру» у 17 млрд грн і не захищає мови нацменшин"