Чотири країни роздають українцям свої паспорти

20 Серпня 2012, 18:56

У Польщі набув чинності новий закон, який дозволяє в країні подвійне громадянство і спрощує надання його іноземцям.

Одним з найбільш важливих пунктів нового закону є те, що глава держави тепер може надавати громадянство Польщі всім іноземцям незалежно від того, як довго вони жили в країні. Раніше президент надавав громадянство лише у виняткових випадках.

За даними Польської адміністрації у справах іноземців (UDSC), на початку цього року в 38-мільйонній Польщі легально проживало понад 100 тис. громадян іноземних держав, найбільше з яких – майже 30 тис. – громадяни України.

За різними даними, в Україні російські паспорти мають від 140 до 350 тисяч українців. Зокрема, російські паспорти отримують громадяни України, які мешкають у Криму.

На початку липня цього року, президент Росії Владімір Путін заявив про необхідністьповернутися до питання про полегшений порядок надання російського громадянства колишнім громадянам СРСР.

Читайте також: Солодка небезпека подвійного громадянства

1 січня 2011 року в Угорщині набрав чинності закон про внесення змін до закону 1993 року «Про угорське громадянство», що дозволяє іноземцям угорського походження, які постійно проживають на території суміжних з Угорщиною країн, отримувати її громадянство за спрощеною процедурою.

Як писав «Український тиждень», за підрахунками незалежних експертів, в Україні живе близько 50 тисяч громадян із румунськими і українськими паспортами. При цьому, за даними журналу, купити румунський паспорт можна за 2 тисячі євро.

Як відомо, відповідно до Закону про громадянство Румунії, її громадянство за спрощеною процедурою можуть отримати українці, які народилися або проживали на території Румунії з 1918 до 1940 року, та українці, які мають таких родичів.

Читайте також: Румунська рулетка

Нагадаємо, 22 травня Рада прийняла в першому читанні законопроект, який передбачає вдосконалення механізму запобігання подвійному громадянству в Україні.

Торік у Державній міграційній службі назвали проблематичним встановлення кількості громадян України, що мають громадянство інших країн. Відтак, офіційної статистики про кількість осіб, які мають подвійне громадянство, в Україні немає.

Читайте також: Два паспорти в одні руки