Події 15 серпня: у Криму дозволили застосувати мовний закон, ще один суд визнав законною відмову у реєстрації Тимошенко і Луценка, розпочалася контрольна перевірка Лук’янівського СІЗО

16 Серпня 2012, 00:42

У середу, 15 серпня, Верховна Рада Криму доручила Раді міністрів автономії до 10 жовтня цього року підготувати та внести на розгляд кримського парламенту пропозиції щодо реалізації Закону України "Про основи державної мовної політики" в Автономній Республіці Крим. Таке рішення було прийнято на позачерговій сесії Верховної Ради автономії за результатами розгляду питання "про першочергові заходи з виконання в Автономній Республіці Крим закону України "Про основи державної мовної політики".  За ухвалення даної постанови проголосувало 82 кримських депутатів і 1 проти з 88 що взяли участь в голосуванні.  Документом кримському уряду також доручено забезпечити проведення роз'яснювальної роботи серед населення Криму про основні положення мовного закону.

Тим часом Одеська обласна рада на позачерговій сесії в середу ухвалила рішення про реалізацію на території регіону положень закону "Про засади державної мовної політики", що передбачає надання російській мові статусу регіональної. А Краснолуцька міська рада Луганської області на сесії 14 серпня вирішила дублювати тексти в офіційних документах російською мовою поряд з українською.

У середу Україна вибрала переможця конкурсу на укладення угоди про розподіл продукції щодо Скіфської вуглецевої площі (шельф Чорного моря). Право на розробку шельфу отримав пул компаній у складі компаній ExxonMobil Exploration and Production Ukraine B.V (Нідерланди), Shell, Petrom (Румунія, дочірня компанія австрійської OMV) і Національної акціонерної компанії "Надра України". Про це повідомив журналістам міністр екології й природних ресурсів Едуард Ставицький. Відповідно до умов конкурсів, за обома площами мінімальний розмір спеціального платежу до державного бюджету, що вноситься інвестором (переможцем конкурсу) протягом 10 днів після підписання УРП (премія за підписання угоди), повинен становити не менше ніж 2,4 млрд гривень.

Вищий адмінсуд підтвердив законність відмови Центральної виборчої комісії зареєструвати екс-прем’єра Юлію Тимошенко і екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка кандидатами в депутати Верховної Ради.

"Висновок суду першої інстанції про те, що оскаржена постанова ЦВК є законною, прийнятою у рамках повноважень і способом, передбаченим Конституцією та законом України, з урахуванням всіх обставин, що має значення для ухвалення рішення, є правильним", – зазначив суддя Олександр Веденяпін.

Між тим, представники опозиціонерів вже заявили, що планують оскаржити рішення українських судів у Європейському суді з прав людини.

15 серпня управління Державної пенітенціарної служби в Києві та Київській області розпочало контрольну перевірку Київського слідчого ізолятора №13 (Лук'янівського СІЗО) по всіх напрямках діяльності. Повідомляється, що протягом трьох днів буде перевірено організаційно-аналітичну роботу і діловодство, організацію режиму та охорони ув'язнених і засуджених, роботу відділу із контролю за виконанням судових рішень, соціально-психологічну роботу. Перевірку здійснюють 34 фахівці.

Позначки: