НОВИНИ

Ще один суд визнав законною відмову у реєстрації Тимошенко і Луценка

Вищий адмінсуд підтвердив законність відмови Центральної виборчої комісії зареєструвати екс-прем’єра Юлію Тимошенко і екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка кандидатами в депутати Верховної Ради.

Таким чином, він залишив без задоволення апеляційну скаргу "Батьківщини", а саме судове рішення без змін.

"Висновок суду першої інстанції про те, що оскаржена постанова ЦВК є законною, прийнятою у рамках повноважень і способом, передбаченим Конституцією та законом України, з урахуванням всіх обставин, що має значення для ухвалення рішення, є правильним", - зазначив суддя Олександр Веденяпін.

Суд зазначив, що Центвиборчком під час вирішення питання про реєстрацію кандидатів у депутати парламенту та визнання їх обраними керується законом.

Також суд послався у своєму рішенні на міжнародну практику, відповідно до якої особи з непогашеною судимістю не можуть бути обрані до представницьких органів.

Рішення суду є остаточним і оскарженню не підлягає.

При цьому представник "Батьківщини" у ЦВК Руслан Князевич (депутат парламенту від фракції Блоку "Наша Україна-Народна Самооборона") зазначив, що після вичерпання всіх національних правових інститутів партії залишається тільки звернутися до Європейського суду з прав людини.

"Ми вичерпали всі внутрішньодержавні правові інститути, залишаються ще зовнішні інстанції, думаю, партія вирішуватиме звернутися за підтримкою до Європейського суду з прав людини", - повідомив він.

При цьому Князевич назвав таке рішення суду політичним.

Нагадаємо, 8 серпня ЦВК зареєструвала 210 кандидатів у депутати Ради від об'єднаної опозиції в загальнодержавному окрузі, виключивши при цьому зі списку кандидатів, включених з'їздом партії 30 липня в першу п'ятірку Тимошенко й Луценка.

Пізніше Центвиборчком окремою постановою відмовив у реєстрації їх кандидатами на підставі частини 4 статті закону "Про вибори народних депутатів України", що передбачає, що не може бути висунутий кандидатом й обраним депутатом громадянин, що має судимість за здійснення навмисного злочину, якщо ця судимість не погашена й не знята у встановленому законом порядку.

9 серпня опозиція подала позов для оскарження цього рішення ЦВК.

11 серпня Київський апеляційний адміністративний суд визнав законною цю постанову ЦВК. Партія "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" 13 серпня оскаржила це рішення у Вищому адміністративному суді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.