В іншому разі діаспора обіцяє подати позов у вищі румунські судові інстанції на виконуючого обов'язки президента Кріна Антонеску і главу уряду Віктора Понта.
"Якщо до 15 серпня у виборчі списки для голосування на референдумі щодо імпічменту Траяну Бесеску не будуть включені більш як 490 тисяч румунів, які проживають за кордоном, ми залишаємо за собою право подати в суд на виконуючого обов'язки президента Румунії Кріна Антонеску і главу уряду Віктора Понта за порушення наших цивільних прав і свобод", – заявив Цеку.
Представники румунської діаспори вимагають також від румунської влади "утримуватися від заяв, що принижують гідність румунів, які проживають за межами країни, але є її громадянами".
Заява голови румунської діаспори була оприлюднена в зв'язку з намірами румунської влади оновити виборчі списки громадян, які брали участь в референдумі щодо імпічменту Траяну Бесеску, виключивши з цих списків румунських громадян, які проживають за кордоном і мають посвідку на проживання в різних країнах.
У понеділок судді Вищої касаційної палати Румунії вилучили у Конституційного суду ряд документів, в тому числі, виборчі списки громадян, зареєстрованих на референдумі щодо імпічменту Траяну Бесеску. Про це повідомило Публічне міністерство Румунія (орган судової влади, заснований в 1993 році).
"З Конституційного суду були вилучені копії протоколів з виборчими списками учасників референдуму щодо імпічменту Траяну Бесеску від 29 липня для проведення відповідних перевірок",- говориться в повідомленні міністерства.
Крім цього, як зазначається, в цілях звірки даних будуть вилучені і виборчі списки від Національного виборчого агентства.
"У Конституційного суду є в розпорядженні списки виборців, надані Національним бюро статистики, а також інформація з МВС від 1 серпня, і на цій основі можна буде винести відповідний вердикт відносно референдуму", – зазначається в повідомленні Публічного міністерства.
Як повідомлялось, Конституційний суд Румунії після референдуму щодо імпічменту Траяну Бесеску зажадав від компетентних органів оновлені дані про громадян, внесених у виборчі списки.
Згідно з даними Центрального виборчого бюро, явка на референдумі становила трохи більш як 46%, замість необхідного мінімуму в 50% плюс один голос для визнання референдуму таким, що відбувся.
Очікується, що остаточне рішення за результатами референдуму КС винесе 12 вересня.
Читайте також: Імпічмент по-дакійськи. Питання про легітимність румунського президента залишається відкритим