НОВИНИ

У Румунії Конституційний суд розгляне результати референдуму

Конституційний суд Румунії переніс на четвер, 2 серпня, засідання, на якому розглядаються підсумки референдуму щодо імпічменту президенту Траяну Бесеску. Таке рішення було прийнято на засіданні в середу в зв'язку з необхідністю отримати додаткову інформацію в міністерства внутрішніх справ та Національному інституті статистики.

За остаточними даними, які оголосив ЦВК, в референдумі  взяли участь  46,24 %. 

 Серед тих, що проголосували  87,52 % підтримали відставку Бесеску,  11,15% висловились  проти.  

Прихильники президента вважають, що плебісцит провалився і він зберіг свій пост,  його противники - прем'єр Віктор Понта і виконуючий обов'язки глави держави Крін Антонеску дотримуються іншої думки.  Їх представники передали  до Конституційного суд дані статистики, згідно з  якими,  число внесених до списків 18, 5 млн виборців було завищено.  «Ми вважаємо, що плебісцит відставку підтвердив, але очікуємо рішення Конституційного суду, якому підкоримося ", - сказав Антонеску.

Нагадаємо, 29 липня у Румунії відбувся референдум щодо відставки презедента Траяна Бесеска. Ще до закриття виборчих дільниць президент  заявив, що "громадяни Румунії не прийняли переворот", здійснений парламентаріями і прем'єр-міністром країни Віктором Понтою, які ініціювали референдум.

 6 липня парламент Румунії проголосував за імпічмент очільника країни. 

Читайте також: Чим закінчиться протистояння румунського уряду й президента?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.