У Харкові 50 людей заблокували залізницю з вимогою повернути дешеві електрички до Росії

10 Серпня 2012, 10:35

Мітингувальники зібралися на залізничній колії, якими мав о 8:50 відправитися електропоїзд зі сполученням "Харків – Бєлгород", уведений Південною залізницею замість скасованого раніше.

Ті, що зібралися поставили на шляху лавку, і деякі з них сидять на ній.До них вийшли співробітники станції й представники Південної залізниці.

Зі слів протестувальників, їх не влаштовує вартість проїзду в новому поїзді.

Вони заявили, що квиток до Бєлгорода зараз коштує 70 гривень, а раніше на скасованому поїзді до прикордонної станції "Козача Лопань" можна було доїхати за 5 гривень.

Квиток від російського кордону до Бєлгорода коштував 60 російських рублів.

Крім того, вони обурені незручністю маршруту нового поїзда: за шляхом руху до кордону він не зупиняється на невеликих станціях, через що їх жителям доводиться сідати на нього в Харкові.

Представники Південної залізниці заявили мітингувальникам, що скасування старого поїзда – ініціатива російської пасажирської компанії, а вартість квитка в новому – 65-67 гривень.

Як повідомлялось, "Приміська пасажирська компанія "Черноземье" (Росія) перенесла припинення всіх приміських рейсів між Харковом і Бєлгородом на 10 серпня.

У свою чергу Південна залізниця з 6 серпня запустила пасажирський електропоїзд підвищеної комфортності "Харків – Бєлгород (Росія)" у зв'язку зі скасуванням приміських електропоїздів на цьому напрямку.

Раніше ВАТ "Російські залізниці" запропонувало російсько-українській демаркаційній комісії передати Росії деякі прикордонні території в Луганській області, якими транзитом проходить залізнична лінія Розсош-Міллерово, що з’єднує залізничним сполученням півдненну і центральну частини РФ. Зокрема йшлося про кілька ділянок на 30-кілометровому відтинку Гармашівка-Михайлово-Олександрівка..

Нагадаємо, у лютому Верховна Рада ратифікувала міжурядову угоду з Росією про порядок перетину українсько-російського державного кордону жителями прикордонних регіонів. За відповідний законопроект №246 проголосували 320 депутатів за мінімально необхідних 226. Президент України Віктор Янукович підписав документ 13 березня.