НОВИНИ

Рада спростила перетин кордону з Росією для мешканців прикордонних регіонів

Верховна Рада ратифікувала міжурядову угоду з Росією про порядок перетину українсько-російського державного кордону жителями прикордонних регіонів. За відповідний законопроект №246 проголосували 320 депутатів за мінімально необхідних 226.

Угодою визначаються переліки прикордонних регіонів України й Росії, місцевих пунктів пропуску (місць перетину кордону), а також документів, дійсних для перетину кордону громадянами, що постійно проживають у прикордонних регіонах України й Росії.

Угодою визначається, що жителі прикордонних регіонів можуть перетинати кордон пішки, на велосипедах, мотоциклах, легковому транспорті, на човнах, які їм належать, а також на автомобільному й поромному транспорті загального користування міждержавного сполучення в межах прикордонних регіонів.

Також жителі цих регіонів можуть переміщувати через кордон їх легкові транспортні засоби, зареєстровані на території держави проживання без реєстрації їх на території країни перебування протягом строку, визначеного законодавством.

Крім цього, жителям відповідних регіонів дозволяється переміщувати через кордон товари, які не призначені для виробничої або іншої комерційної діяльності, у кількості, що не перевищує встановлені законодавством норми, без сплати митних зборів і податків.

Угодою визначається також, що особи, які проживають в прикордонних регіонах можуть перебувати на території таких регіонів іншої держави без реєстрації, якщо строк перебування не перевищує 90 днів з моменту в'їзду в державу іншої сторони.

Угоду підписано 18 жовтня 2011 року в Донецьку.

Вона набуває чинності з дати одержання останнього письмового повідомлення про виконання сторонами необхідних для її чинності внутрішньодержавних процедур.

Після цього припиняється чинність угоди з Росією про порядок перетину українсько-російського державного кордону жителями прикордонних регіонів, підписаної в Москві 21 квітня 2006 року.

Нагадаємо, 18 жовтня 2011 року за підсумками засідання 2 українсько-російського міжрегіонального економічного форуму в Донецьку Україна й Росія підписали низку угод, у тому числі угоду про порядок перетину кордону жителями прикордонних регіонів.

Також були підписані угоди про співробітництво й взаємодію в сфері розвитку пунктів пропуску через українсько-російський кордон й про співробітництво при здійсненні спільного контролю осіб, транспортних засобів і товарів на державному кордоні.

На думку української сторони, підписані угоди допоможуть скоротити час перетину кордону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.