Думки експертів щодо перспектив підписання мовного закону розділилися

30 Липня 2012, 14:42

Так, директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран вважає, що «у зв’язку з тим, що Литвину не дали можливості внести свої правки, то з політичної точки зору в нього немає зараз жодних підстав, щоби підписати мовний закон».

«Якби Верховна Рада зробила хід конем і ухвалила ті поправки, які вніс Литвин до цього закону, то звичайно він міг би підписати закон», – зазначив Таран.

Експерт зазначає, що депутати не виправили процедурні порушення голосування за мовний закон, що дає спікеру підстави його не підписувати.

«Якщо Литвин раптом підпише, то це означає лише одне, що влада йому дасть надзвичайно багато ресурсів і гарантій для того, щоб він виграв мажоритарні вибори. Це єдине, що теоретично може його підкупити», – вважає Таран.

У свою чергу  голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко не виключає, що можливо між спікером і більшістю були домовленості, згідно з якими Литвин мав підписати мовний закон, але вже скоригований його поправками.

«Зараз як буде ситуація розвиватися, як буде реагувати Литвин, – це питання», – заявив Фесенко. За його словами, на сьогодні «регіонали не хочуть ігнорувати Литвина, але в той же час хочуть зберегти мовний закон».

«Є певне зависання з цим законом. Я не виключаю, що буде ще спроба підкоригувати цей закон вже восени, на новій парламентській сесії», – зазначив Фесенко.

Натомість керівник соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко вважає, що Литвин підпише мовний закон. При цьому він надішле президенту свої критичні зауваження до нього.

«Думаю, він підпише», – заявив він.

«Його залишили з тією умовою, що він підпише цей закон. Але я думаю, що він спробує висловити свої критичні зауваження», – вважає Небоженко. При цьому, Янукович може прийняти їх до уваги і повернути в Раду зі своїми зауваженнями.

«Ви ж не забувайте, що це ве-таки дуже розумна і хитра людина. Він прекрасно розуміє, що після такого закону, яку б вишиванку він не вдягав, у який би рушник він не плакав, як би він не говорив про українських поетів і письменників, важко відновити довіру», – зазначив він.

Небоженко не виключає, що якщо Литвин не підпише мовний закон, проти нього може бути порушена кримінальна справа «за зникнення журналіста».

«Якщо він не підпише, його не пропустять у Верховну Раду. А якщо він не пройде у Раду, вони на нього відкриють кримінальну справу», – зазначив він.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада відмовилася звільнити спікера Володимира Литвина. Таким чином він залишився на посаді.

Заяву про відставку він написав на початку липня, після скандального ухвалення в цілому мовного закону.