Литвин готує звернення до Януковича щодо ризиків у разі набуття чинності мовним законом

28 Липня 2012, 17:55

Він повідомив, що зараз працює над проектом звернення до президента, щоб викласти своє бачення ризиків, пов’язаних з мовним законом.

«В даному разі я робив і роблю більше, ніж це в моїх силах. Все інше залежить від того, як Верховна Рада поставиться до цієї проблеми», – наголосив спікер.

Литвин підтвердив, що на позачергову сесію парламенту 30 липня винесено питання щодо скасування низки раніше прийнятих рішень, у тому числі 4 проекти постанов, які стосуються мовної тематики.

Він зазначив, що запропонував парламенту розглянути зміни й уточнення до прийнятого закону про мовну політику.

«Я до закону запропонував по статті 131 регламенту Верховної Ради внести зміни й уточнення. Якщо Верховна Рада розгляне їх і схвально поставиться до них, абсолютна більшість проблем, які викликали скарги й складну суспільну реакцію, були б абсолютно зняті», – сказав спікер.

Водночас Литвин зазначив, що зараз важко спрогнозувати, як розвиватимуться події на позачерговій сесії парламенту.

Він також уточнив, що відкриє позачергову сесію, але коли депутати розглядатимуть кадрові питання, в тому числі щодо його відставки, то засідання має вести або перший заступник, або заступник голови ВР, або парламент може вибрати головуючого з числа народних депутатів.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла закон "Про засади державної мовної політики", що викликало хвилю протестів по всій Україні. Опозиція заявляла, що закон прийнятий з суттєвими порушеннями.

Прийнятий закон дозволяє використовувати російську мову в офіційному діловодстві в регіонах, в яких не менше 10% жителів говорять цією мовою.

4 липня голова Верховної Ради Литвин подав у відставку. Він звинуватив свого першого заступника Адама Мартинюка в тому, що він його «підставив» у питанні ухвалення мовного закону.

Також у відставку подав віце-спікер Микола Томенко.

6 липня Верховна Рада відмовилась включити до порядку денного питання про відставку Литвина з посади голови парламенту.

Того ж дня Литвин заявив, що не підпише закон про засади державної мовної політики.

Напередодні бютівець Юрій Одарченко повідомив Тижню, що на позачерговій сесії регіонали планують скасувати рішення про ухвалення мовного закону, потім постановою відхилити всі пропозиції до цього законопроекту, а потім знову ухвалити даний закон в цілому.