«Є парламентська криза. Яка може перерости, якщо її роздувати, у глибоку політичну. Бо в регіонах це не сприймають просто як мовний конфлікт. Це сприймають як політичний фарс влади щодо мови, щодо душі народу. Ці загрози завжди приносять із собою кризу нації. Навіть можуть призвести до її загибелі. Я вивчав ретельно проблему мов, адже був одним з авторів нинішнього закону про мови, який діє від 1989-го. Борис Олійник, я і Валентина Шевченко. Якщо ці питання й далі підніматимуться невігласами, буде дуже серйозна криза», – пояснив Кравчук.
За його словами, він з повагою ставиться до народних депутатів від ПР Сергія Ківалова та Вадима Колесніченка, оскільки поважає всіх людей.
. «Але у мовному питанні вони нічого не варті. Вони– політично-лінгвістичні бойовики», – підкреслив Кравчук.
Він також озвучив свою версію щодо цілей, які перслудують «регіонали» мовним законом.
«Гадаю, тут два питання. Перше: вони виконують стратегічне завдання– щоб тут на території Малоросії панувала російська мова. Іде воно, на мою думку, здалеку.Друге: на виборах використати мову як важіль, що допоможе перемогти», – вважає екс-президент.
Він переконаний, що «заради єдності України не можна допустити закону Ківалова – Колесніченка».
«Із цим погоджується президент Янукович. Не знаю, чи вдасться йому дотриматися такої позиції до логічного завершення цієї проблеми. Бо ж закон проштовхує Партія регіонів, а він перебуває під її впливом. Тобто Янукович не може сказати, що тут він сам по собі, а партія – сама по собі», – пояснив Кравчук.
Як повідомлялось, після того як 3 липня Верховна Рада прийняла в цілому мовний законопроект, «диригент» фракції ПР Михайло Чечетов заявив: «Оценітє красоту ігри. Ми іх развєлі, как котят. Я нє знаю, что оні будут дєлать на виборах».
Після цього голова Верховної Ради Володимир Литвин закликав депутатів прийняти його відставку.
Україною прокотилася хвиля акцій протесту проти мовного закону «регіоналів».
Читайте також Закон про мови: регіонали-«безпрєдєльщики» не помічають безпомічних опозиціонерів