прокоментував заяву голови кримського уряду, який вимагає при підготовці змін до Конституції України розширити повноваження Криму та посилити автономний статус республіки.
«Головна мета кримських сепаратистів: від урядових чиновників та депутатів республіканського парламенту до регулярно мітингуючих проросійських неофашистів – надати кримській владі повний суверенітет, в тому числі приймати закони, що суперечать центральним законам та Конституції України», – прокоментував Фомушкін заяву Могильова, який вимагає при підготовці змін до Конституції України розширити повноваження Криму та посилити автономний статус республіки.
За словами Фомушкіна, «зараз йде боротьба за скасування так званої «поправки Зайця» (народного депутата від УНП Івана ЗАЙЦЯ) до кримської Конституції, що жодний нормативно-правовий акт АРК не може суперечити Конституції та законодавству України».
«Сьогодні це обмеження є основною перепоною на шляху до остаточного розкрадання кримської землі, природних ресурсів та багатств півострова», – впевнений політик.
На його переконання, «Анатолій Могильов повинен пам’ятати долю екс-лідера кримських сепаратистів Юрія Мєшкова, від якого дуже швидко відвернулися його соратники, коли опинилися перед вибором: втратити власні політичні посади, а відповідно й статки, чи стати на захист тоді ще кримського президента».
Як повідомлялось, після 16 років відсутності до Криму Мєшков прибув 2 липня 2011 року. На півострів, за словами екс-президента, його привели дві причини: смерть його першої дружини та «переживання за долю республіки».
7 липня він дав прес-конференцію, під час якої закликав кримчан шляхом проведення республіканського референдуму «відродити історично сформовану державність Криму і відновити дію конституції Республіки Крим 1992 року».
Згодом, Окружний адміністративний суд Криму підтримав подання СБУ про видворення екс-президента Криму Юрія Мєшкова з території України з обмеженням терміну в’їзду строком на п’ять років.
У МЗС депортацію Мєшкова тоді назвали важливим сигналом для всіх, "кому територія України здається надто великою".
Нагадаємо, у січні 1994 року Мєшков, під час свого виступу в російській Держдумі закликав включити Крим до складу Росії. Після цього заклику російська військова розвідка почала готувати в Криму операцію з відокремлення півострова від України за схемою, вже апробованою в Придністров’ї.
Розвідка ЧФ РФ фактично діяла як штаб з координації зусиль усіх сепаратистських сил у Криму. Її стараннями очиналося створення незаконних збройних формувань, з’явилися російські козаки, етнополітичні організації на кшталт «Русского движения Крыма».
Після втечі до Москви, тодішній мер російської столиці Юрій Лужков подарував Мєшкову квартиру за проведену в Криму «роботу».