БЮТівець вважає, що влада почала спілкуватися з Литвином із позиції сили

13 Липня 2012, 08:02

Як повідомляє ЛІГАБізнесІнформ, депутат нагадав, що згідно з Конституцією, підписати мовний закон і прийняті парламентською більшістю зміни в регламент може тільки голова Ради.

«Я не згоден категорично, що це рішення Конституційного суду не пов'язано з Литвином, я акцентував на цьому увагу… Поки Литвин не написав заяву і не показався на горизонті парламентська криза… то тоді знайшли шлях звернутися до Конституційного суду, і в таких обставин говорити з позиції сили з Литвином. Я абсолютно переконаний, що ухвалене рішення Конституційного суду – це повний абсурд і правовий нігілізм», – заявив Сас в ефірі «5 каналу».

Бютівець підкреслив, що при таких обставинах «багато в чому ситуація залежить від Литвина».

«Я не хочу коментувати абсурдну позицію щодо права Мартинюка підписувати рішення, прийняті Верховною Радою. Конкретний документ зводиться під положення 88-ї статті Конституції, де виключно голова Верховної Ради наділений правом підписувати рішення Верховної Ради», –  відзначив депутат.

Як повідомлялося, 12 липня Конституційний суд визнав неконституційною чинну процедуру обрання та звільнення голови Верховної Ради таємним голосуванням бюлетенями, які повинні взяти мінімум 300 народних депутатів. Положення, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення рішення Конституційним судом. Це означає, що тепер голосування буде проводитися в залі кнопками, а для позитивного рішення достатньо 226 карток депутатів. Стара норма буде прибрана з регламенту Верховної Ради автоматично.

Минулого тижня Верховна Рада після бійки прийняла скандальний мовний закон Колесніченка-Ківалова, який підвищує статус російської мови в Україні.

«За» проголосувало 248 карток народних депутатів. Після цього глава парламенту Володимир Литвин і його заступник Микола Томенко подали у відставку.

Читайте також: Вибір Литвина: позиція спікера щодо мовного законопроекту визначить його політичне майбутнє