Аню, яку забрала швидка, у лікарні чекали, щоб вручити повістку. Там же в лікарні її, напівсвідому, намагалися допитати", – розповіла голодувальниця Катерина. Як повідомив товариш Ющенко Юрій Фартушний, лікарі "швидкої", які приїхали під Український дім, наполягали на "обов'язковій госпіталізація, щонайменше, на добу під крапельницею".
"Коли ми приїхали в лікарню, то дуже довго чекали на огляд і на консультативний висновок. Коли Аня дочекалася огляду, лікарі сказали обов'язково припинити голодування і написали "прийом електроліків", однак що це таке нам пояснити відмовилися", – сказав він.
Під час розмови з лікарями у коридорі лікарні з'явилися двоє правоохоронців: лейтенант і старший лейтенант. "Вони відразу запитали, чи є тут Анна Ющенко. І запитали, чи може вона з ними поговорити. Аня погодилася. Старший лейтенант Олексанр Палауа, який відмовився представитися, записував її пояснення", – сказав Фартушний.
"За словами лейтенанта, він отримав наказ від керівництва відібрати пояснення, однак причин таких дій він не пояснив", – додав він. За словами Ющенко, її питали про особисті дані, про голодування.
"Питали, з якого числа я там знаходжусь, з якого числа я голодую, що вживала упродовж цього часу, чи належу до політичних партій, яку організацію представляю, чи платять мені за це гроші (в протоколі не писали, але питали)", – сказала Ющенко. "Я належу до двох громадських організацій, однак під Українським домом представляю себе як громадянка України", – сказала вона. Дівчина також додала, що припинить голодування за рекомендацією лікарів.
Нагадаємо, 3 липня за головування першого віце-спікера Адама Мартинюка Рада ухвалила закон про основи державної мовної політики.
4 липня Україною прокотилася хвиля протестів проти ухваленого мовного закону регіоналів Вадима Колесніченка та Сергія Ківалова. Біля Українського дому розпочалася акція протесту. Декілька депутатів і звичайних громадян оголосили голодування. Через кілька днів політики припинили голодування. Натомість акцію на захист української мови продовжили активісти. Нині, не враховуючи Анну Ющенко, голодування продовжують 9 активістів.
Напередодні одному з голодуючих міліція намагалася вручити повістку. Нагадаємо, раніше правоохоронці порушили 5 кримінальних справ, звинувачуючи протестувальників у побитті співробітників "Беркуту" під час силового протистояння 3 липня.