НОВИНИ

Близько 50 активістів біля Українського дому протрималися ще одну ніч

Зранку біля Українського дому перебувають близько 50 людей, а ввечері вівторка на площі зібралися близько 400 осіб.

Також вранці голодувальники зафіксували, як працівник ДАІ сів у машину з цивільними номерами і без перешкод замінив її на іншу машину з цивільними номерами. Присутні начальники київського ДАІ ігнорують будь-які звернення, пишуть учасники акції на сторінці у Facebook.

Як відомо, по периметру навколо площі перед Українським домом одразу після початку акції невідомі поставили автомобілі, деякі з них на пішохідному переході з порушенням правил дорожнього руху. Машини таким чином блокують заїзд до Українського дому. Порушення тривають третю добу.

Серед активістів дев'ятеро людей продовжують голодування

Фото: Facebook користувача Катруся Гладка

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада ухвалила закон "Про засади державної мовної політики", що спричинило хвилю протестів по всій Україні. Ухвалений закон, котрий набуде чинності після підписання президентом, дозволяє використовувати російську мову в офіційному діловодстві в регіонах, щонайменше 10% мешканців яких розмовляють цією мовою.

Того ж дня біля Українського дому народні депутати від опозиції оголосили безстрокове голодування проти мовного закону.

6 липня учасники мітингу ухвалили резолюцію, в якій оголошується про початок акції "Україна проти Януковича". Пізніше депутати припинили голодування, пояснюючи це тим, що скандальний закон не підписаний ні спікером Ради, ні президентом. Натомість, голодування продовжили громадські активісти.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.