"Були всі підстави для його арешту", – заявив Пшонка.
За його словами, Генпрокуратура вивчить рішення Європейського суду з прав людини за позовом Луценка після вступу рішення в законну силу.
"Ми готові вчитатися в те, що написав Європейський суд, але нехай (рішення Євросуду – Редю) вступить в силу", – зазначив він.
За словами Пшонки, є вирок українського суду і те, що термін його утримання під вартою враховується в термін відбування за вироком.
Генпрокурор закликав дочекатися законного остаточного рішення Євросуду.
Він додав, що якщо Єропейський суд в своєму остаточному рішенні скаже, що арешт був безпідставним, то Генпрокуратура прийме до уваги це рішення.
Нагадаємо, Луценко був затриманий в грудні 2010 року, з тих пір він перебуває в Київському СІЗО.
27 лютого 2012 року Печерський районний суд Києва визнав екс-міністра винним у скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до 4 років позбавлення волі. Також досі триває суд над Луценком за ще одним епізодом.
3 липня Європейський суд з прав людини виніс рішення, яким визнав арешт і утримання Луценка під вартою такими, що порушують права людини. Крім того, суд ухвалив рішення про виплату Луценку українською владою 15 тис. євро в якості компенсації за моральний збиток.
Рішення Єросуду остаточним не є і може бути оскаржене протягом трьох місяців.