За словами російського прем'єра, він доручив уряду знайти для цього кошти, зазначивши, що держава підтримає роботу тих НКО, які вважає корисними для країни.
Під вівторок Путін запропонував втричі збільшити державне фінансування НКО в разі ухвалення закону про некомерційні організації.
Відповідно до законопроекту, прийнятому Держдумою в першому читанні, НКО, які отримують іноземні гранти і займаються політичною діяльністю, будуть визнані «іноземними агентами». Для них передбачена особлива звітність і відповідальність. Такий статус може отримати і Російська православна церква.
Як повідомлялось, Європейський Союз стурбований прийнятими 6 липня Держдумою Росії змінами закону про некомерційні організації. За словами, верховного представника ЄС із зовнішньої політики Кетрін Ештон, подібних обмеженнь діяльності НКО немає ні в законодавстві, ні в практиці західних країн. Ештон розцінила новий закон про НКО як введення додаткових обмежень діяльності громадянського суспільства.
Російські правозахисники назвали законопроект «диким» і вважають, що у разі прийняття він стане ударом по російському громадянському суспільству.
Нагадаємо, 9 червня у Росії набрали чинності поправки до Адміністративного кодексу та закону про мирні зібрання, які збільшують відповідальність за порушення під час масових акцій. Закон прийнято Держдумою Росії та 8 червня його підписав президент РФ – Владімір Путін.
Закон передбачає збільшення штрафів за порушення – для громадян вони складатимуть від 10 до 300 тисяч рублів.