«Резолюція продовжила мандат місії (ООН в Південному Судані – ред.) до 15 липня 2013 року", – йдеться в документі. Згідно з резолюцією, уряд Південного Судану зі свого боку має нести велику відповідальність за захист населення і більшою мірою співпрацювати з місією.
Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, представивши в РБ ООН останню доповідь щодо Південного Судану з проханням про продовження місії миротворців, підкреслив, що всі її структури в країні "повинні мати доступ в якомога більше число районів країни протягом всього року".
При цьому він звернув увагу на те, що в сезон дощів, в період з квітня по листопад, велика частина країни стає недоступною для дорожнього транспорту. Хоча місія ООН продовжує використовувати кошти цивільної авіації, вона потребує військово-транспортних вертольотах для доставки небезпечних вантажів і евакуації у разі спалаху насильства, зазначив Пан Гі Мун.
"Загроза економічної кризи, обумовленої припиненням видобутку нафти, і втрата 98% доходів держави; серйозні виклики в галузі безпеки і захисту, що виникають внаслідок збройних сутичок на кордоні з Суданом, напруженість між спільнотами і активність повстанських груп бойовиків, а також продовольча криза, яка загострюється, та криза, що насувається у зв'язку із закриттям кордону з Суданом і поверненням південносуданської громадян із Судану – все це, як очікується, буде перешкоджати досягненню прогресу в найближчі місяці ", – йдеться в доповіді Пан Гі Муна.
За даними ООН на кінець травня цього року, чисельність місії ООН в Південному Судані становила 5780 військовослужбовців, у тому числі 139 військових спостерігачів.
Нагадаємо, правозахисна організація Amnesty International (AI) заявляє, що в конфлікті в Південному Судані використовується зброя українського виробництва.
Після офіційного здобуття незалежності Південного Судану від Судану у липні 2011 року в прикордонних районах Південного Судану постійно виникають конфлікти, які призвели до втечі зі своїх осель тисяч місцевих жителів.