Законом передбачається, що електронний майданчик буде становити собою веб-ресурс, який забезпечує процедуру проведення електронних реверсивних аукціонів (аукціонів на зниження ціни). При цьому всю документацію учасники торгів будуть подавати в електронному вигляді. Ця інформація буде мати повну юридичну силу.
Регламент роботи електронного майданчика визначається уповноваженим органом у сфері держзакупівель (зараз – Міністерство економічного розвитку й торгівлі).
Процедура електронного аукціону повинна бути обов'язково застосована замовником держзакупівель щодо товарів і послуг, включених у затверджений Кабінетом Міністрів перелік, якщо вартість товарів і послуг перевищує 0,1 млн грн (0,3 млн гривень для будівництва), робіт – 1 млн грн.
У разі якщо електронний аукціон необов'язковий, замовник може застосовувати його добровільно. Норма про обов'язковість електронних держзакупівель набуває чинності з 2013 року (винятком може бути рішення про реалізацію пілотних проектів щодо держзакупівель).
Перехідні положення закону визначають, що якщо Кабмін прийме окреме рішення про впровадження пілотних проектів із застосування процедури електронних держзакупівель, то норма про обов'язковість таких аукціонів буде діяти в межах, визначених таким рішенням уряду.
Нагадаємо, 4 липня Верховна Рада голосами 241 депутата з правлячої більшості прийняла у другому читанні та в цілому законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель», розроблений урядом.
Кабмін має намір впровадити механізм проведення електронних держзакупівель у грудні, відповідно до плану дій із впровадження в Україні ініціативи "Партнерство "Відкритий уряд".
У березні міністр економічного розвитку й торгівлі Петро Порошенко заявив про намір реалізувати пілотний проект щодо здійснення державних закупівель за допомогою системи відкритих електронних торгів. При цьому міністр підкреслив, що відкриті електронні торги вже досить поширені в українському бізнесі, а закриті тендерні процедури приводять до появи корупційних механізмів.
Як повідомлялось, за висновками Transparency International в Україні розмір «відкату» у сфері державних закупівель за останні 8 років збільшився більш ніж в 3 рази і сягає до 60%в залежно від галузі, у першу чергу, в будівельній. Водночас, генеральний директор Центру ринкових реформ Володимир Лановий вважає, що із 100 млрд витрачених на держзакупівлі, 50 осідає в кишенях представників влади.