НОВИНИ

Лановий: із 100 млрд витрачених на держзакупівлі, 50 осіли в кишенях представників влади

В Україні борги із зарплати в усіх секторах зросли до 20 мільярдів гривень. Про це в інтерв’ю УНІАН заявив генеральний директор Центру ринкових реформ Володимир Лановий.

За його словами, «суть моделі, яку використовує влада в економіці, виглядає так: життя в борг. Оскільки бюджет обмежений, то починають різати виплати, фінансування по різних напрямках. Скорочують фінансування сфер, не пов`язаних із інтересами правлячого класу та їх фінансово-промислових та інших партнерів. У нас зростають борги по заробітній платі. Вони досягли в бюджетній сфері одного мільярда. А по всіх секторах - до дванадцяти мільярдів по Україні».

Лановий підкреслив, «те, що нам розповідають урядовці та різні керівники - це замилювання очей та обгрунтування власної нездатності до ефективної політики».

За словами експерта, Держкомстат перетворився на виконавця замовлення уряду і втратив статус об`єктивного спостерігача, який фіксує процеси, що відбуваються у країні.

«Протягом десяти років Держкомстат показує, що темп зростання всіх доходів громадян в розрахунку на одну людину перевищує зростання ВВП України. Такого не може бути», - наголосив Лановий.

Він зауважив, що «в цілому обсяги держзакупівель з бюджету досягли майже ста мільярдів гривень. Кому йдуть ці держзакупівлі? Для медицини? Для освіти? Для культури? Але це видатки в межах одного-двох мільярдів. Житлово-комунальний сектор - ще півмільярда. Куди йдуть десятки мільярдів гривень державних закупівель? Оцим монстрам, про які я кажу? Половина осідає в кишенях».

Лановий переконаний, що «нам потрібно розвивати послуги, швейні виробництва, приладобудування.

«Нам потрібні виробництва, де є багато праці. Плюс необхідний розвиток новітніх технологій, куди піде молодь», - наголосив він.

Як повідомлялось, за даними Державної служби статистики України, в Україні заборгованість із виплати заробітної плати у січні 2012 року зросла на 6,2%, і на 1 лютого становила 1,038 млрд. грн. Порівняно з даними на 1 лютого 2011 року, заборгованість скоротилася на 22,8%, зазначають в Держстаті.

Нагадаємо, у січні 2012 року середня заробітна плата знизилася порівняно з груднем 2011 року на 10,8%, або на 332 гривні до 2 722 гривень на місяць.

Читайте також: Україна продовжує нарощувати зовнішні борги

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.