Експерт: Рада може допрацювати у «замороженому» стані до парламентських виборів

5 Липня 2012, 14:14

«Безперечно, цей варіант можливий, але існує дуже суттєва поправка – те, що зараз відбуватиметься у «замороженій» Верховній Раді буде сумнівно легітимним.

Навіть технічно буде неможливо узгодити проведення дострокових виборів. Якщо не буде переобраний спікер, а всі документи підписуватиме Мартинюк, то легітимність  постанов і законів буде сумнівною. Тому, що такі документи має підписувати спікер. «Заморожений» стан може бути, але в такому разі будуть «заморожені» й прийняті закони. Тому, що їх можна буде будь-коли скасувати», – сказав він.

«Навіть саму постанову про переобрання спікера (зміну Закону про регламент ВР, за яку проголосували вчора – ред.) теж треба, щоб хтось підписав. Тут є багато юридичних тонкощів, які можна буде поставити під сумнів після цього того, що відбулося», – сказав Таран.

Політолог Олександр Палій, натомість, сумнівається, що ситуація в парламенті без фактично працюючого спікера не зміниться до виборів. «Думаю, вона зрушиться або в той, або в інший бік. Або Партія регіонів піде ва-банк, всупереч регламенту ВР і Конституції мовний закон підпише виконуючий обов’язки спікера, або ПР намагатиметься все це переголосувати, і зробити легітимним», – зазначив експерт і додав, що якщо під законом не буде стояти підпис Литвина, то він буде нелегітимним.

«Якщо Янукович скаже переголосувати (мовний закон – ред.), вони рахуватимуть соціологію, як це все позначиться на рейтингах. Якщо цей протест (громадський – ред.) буде наростати, тоді президент може позадкувати. А якщо цього не буде, то вони (більшість і віце-спікер Мартинюк – ред.) спустять це на гальма і підпишуть цей закон», – додав він.

Нагадаємо, 3 липня Рада прийняла закон "Про основи державної мовної політики", що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова. "ЗА" проголосували 248 парламентарів. Згодом 11 з них відкликали свої голоси під законом, натомість троє інших депутатів додали свої голоси за ухвалений закон. 

Спікер Володимир Литвин відмовився підписувати ухвалений закон, мотивуючи своє рішення тим, що він прийнятий з порушенням законів і Конституції. У Партії регіонів не виключають, що можуть подати позов до суду проти Литвина при відмові підписати "мовний" закон.

читати ще