Таким чином, повідомив міністр закордонних справ Австрії Міхаель Шпіндельеґґер, міжнародний нагляд за Косовом добігає кінця. А прем’єр-міністр Косова Хашим Тачі, присутній на засіданні, назвав це рішення «історичним».
Як очікують, і після отримання Косовом самостійності в своїх рішеннях там залишаться багатонаціональні миротворчі Косовські сили (KFOR) і Місія ЄС із верховенства права в Косові (EULEX Kosovo).
Як повідомлялось, у самопроголошеній республіці Косово на кордоні із Сербією28 червня сталися сутички між косовськими поліцейськими та сербами, які прибули відзначити чергову річницю історичної битви на Косовому полі. Поранення отримали приблизно 50 осіб – 30 поліцейських та 20 сербів.
Нагадаємо, в лютому цього року представники Бєлграда і Приштини досягли угоди по статусу Косово. Згідно договору, укладеного в Брюсселі, Сербія не визнає самостійності відокремленої від неї республіки, однак визнає за нею право брати участь в регіональних організаціях на Балканах
Міжнародна спрямівна група, до якої нині належать 25 країн, була відповідальною за нагляд над Косовом і допомогу в створенні там демократичних інституцій за так званим «планом Ахтісаарі», ухваленим 2007 року, ще до одностороннього самопроголошення Косовим своєї незалежності від Сербії 2008 року.
Косова фактично перебувало під міжнародною адміністрацією з 1999 року, коли воєнна кампанія НАТО витіснила з цього сербського краю війська і владні структури тодішньої Югославії.