У четвер, 28 червня, правозахисна організація Amnesty International заявила, що в конфлікті у Південному Судані використовуються українські танки Т-72. Зазначається, що українську техніку використовували минулого року в атаках військових Південного Судану. З інформації організації, таємні поставки цих танків з України до Південного Судану проводились в 2009 році через територію Кенії та Уганди, до них також були приченті судноплавні компанії зареєстровані в Німеччині, Україні та Великобританії.
Водночас, анонімне джерело, наближене до держкомпанії "Укрспецекспорт" повідомило, що оприлюднені Amnesty International дані про використання в конфлікті у Південному Судані незаконно поставлених в цю країну в 2007-2009 роках українських танків спираються на звинувачення, що мають "термін давності, що минув".
Найняті Мін’юстом американські юристи відвідали у лікарні Юлію Тимошенко. Державна пенітенціарна служба повідомила, що зустріч тривала впродовж чотирьох годин. Під час зустрічі був присутній захисник екс-прем'єра – Сергій Власенко. ДПтСУ відзначив, що після прибуття американських експертів до лікарні "Укрзалізниці" Власенко "в ультимативній формі" вимагав здійснення відеозйомки, однак це заборонено чинним українським законодавством. Відтак, відеофіксація не проводилася.
28 червня Туреччина почала розгортати військові сили на кордоні із Сирією. Так, повідомлялося, що вже розгорнуто зенітні комплекси. Крім того, до прикордонної провінції Хатай почали стягувати додаткові сили. Представник місцевої влади заявив: "До прикордонної із Сирією провінцію Хатай вже прибув армійський конвой, що складається з кількох десятків вантажівок. Військова техніка підтягується до сусідніх провінцій". Зазначається, що військові отримали наказ відповідати на можливі сирійські провокації. За офіційною версією, Туреччина пішла на такі кроки після інциденту, що стався минулої п’ятниці – тоді збройні сили Сирії збили турецький винищувач.
В четвер російська санітарна служба заявила, що наступного тижня планує проінспектувати дві лабораторії в Україні, що будуть контролювати якість сиру, який надходитиме на ринок РФ. За словами керівника Росспоживнагляду Геннадія Оніщєнка, Україна надала перелік з шести лабораторій, які готові контролювати якість сиру, однак чотири з них Оніщєнка не задовольнили.
"Наступного тижня ми плануємо проінспектувати дві лабораторії Держстандарту України – у Києві та Черкасах. Ще чотири лабораторії ми не прийняли", – зазначив він.
Та 28 червня Україна відзначала 16-ту річницю з дня ухвалення Конституції. З нагоди свята президент України Віктор Янукович взяв участь у церемоніях покладання квітів до пам’ятників Тарасові Шевченку та Михайлові Грушевському. На головній площі країни, нині перетвореній у фан-зону, відбувся концерт, під час якого виступали гурти «ТІК», «Mad heads» і Олег Скрипка.
Між тим, в Івано-Франківську, вперше в Україні, презентували Конституцію, надруковану «шрифтом Брайля» – для незрячих людей. 170 екземплярів Основного закону роздали незрячим, які перебували на обліку в Українській спілці сліпих.
А в Києві громадські активісти «Коаліції учасників помаранчевої революції» відзначили святкову дату біля будинку Адміністрації Президента. КУПРівці провели театралізовану акцію "Зґвалтування 16-річної "Конституції". В результаті затримали двох осіб – лідера КУПР Сергія Мельниченка та активісткку Тетяну Лиходєєву. Міліція аргументувала затримання тим, що під час акції активісти спробували спровокувати штовханину з міліціонерами, а Мельниченко почав поливати правоохоронців з водяного пістолета. Учасникам акції загрожує до 15 діб ув’язнення.