Однак Аринч не уточнив про місце інциденту, ймовірні пошкодження літака та наявність постраждалих. "Сирійці припинили вогонь, отримавши попередження від турецької сторони", – сказав віце-прем'єр.
З його слів, Анкара попросила НАТО вдатися до дії за статтею 4 Вашингтонського договору про заснування Північноатлантичного союзу, яка передбачає консультації країн-членів у разі загрози одній із них, а також за статтею 5, що встановлює принцип колективної оборони в разі збройного нападу на окремих членів – «напад на одного чи кількох є напад на всіх». За словами чільного урядовця, Туреччина також використає всі надані міжнародним законодавством можливості, включно з правом на самооборону тощо.
Але, заявив він водночас, Туреччина «не має наміру воювати будь із ким» через збиття її літака. Досі Туреччина заявляла, що не вдаватиметься до статті 5 Вашингтонського договору про колективну оборону в разі збройного нападу на одного з членів НАТО.
Арнич ще раз наголосив, що збитий літак не здійснював ніякої діяльності проти Сирії, включно з розвідкою, а виконував інші завдання. За його словами, Сирія не попередила той літак про порушення, коли відкривала вогонь у час, коли той уже перебував у міжнародному просторі, і таким чином здійснила «надзвичайно ворожі дії».
Як відомо, за ініціативою Туреччини сьогодні, 26 червня, відбудеться екстрене засідання Ради НАТО, на якому посли 28 країн альянсу обговорять ситуацію довкола збитого Сирією турецького військового літака.
У п'ятницю, 22 червня, Сирія збила турецький військовий літак над Середземним морем. Міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу визнав, що турецький літак порушив повітряний простір сусідньої держави, однак це сталося через необачність і на борту повітряного судна не було озброєнь.
Наразі уламків збитого винищувача не було знайдено.