НОВИНИ

НАТО проведе екстренне засідання через сирійсько-турецький авіаційний інцидент

За ініціативою Туреччини у вівторок, 26 червня, відбудеться екстрене засідання Ради НАТО, на якому посли 28 країн альянсу обговорять ситуацію довкола збитого Сирією турецького військового літака. Про це повідомила в неділю в Брюсселі речниця НАТО Оана Лунґеску.

Офіційна Анкара послалася на статтю 4 Атлантичної угоди.

Крім цього, у неділю, 24 червня, Туреччина передала Сирії офіційну ноту протесту.

Як відомо, у п'ятницю, 22 червня, Сирія збила турецький військовий літак над Середземним морем. Міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу визнав, що турецький літак порушив повітряний простір сусідньої держави, однак це сталося через необачність і на борту повітряного судна не було озброєнь.

Також дипломат наголосив, що це не був шпигунський рейд. F4-Fhantom залетів у повітряний простір Сирії під час тренувального польоту, метою якого було перевірити роботу турецьких радарних установок. Крім того, пілоти дуже швидко зійшли із хибного курсу, щойно управління контролю польотів повідомило про помилку.

Через декілька хвилин літак було збито, це сталося вже «в нейтральному повітряному просторі», підкреслив Давутоглу. Причому, за словами міністра, перед пострілом не було зроблено жодного попередження. Сирія зазначає, що збила турецький Fhantom через необачність, захищаючи свій суверенітет від невідомого літака.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.