За його словами, з бюджету району, за рішенням сесії райради, виділено 50 тисяч гривень на перепоховання. На могилі також буде пам’ятний знак жертвам розстрілів.
Як зазначила завідувачка відділу охорони пам’яток історії Дніпропетровського обласного центру охорони історико-культурних цінностей Тетяна Тесленко, це буде перше поховання жертв Другої світової війни в області такого масштабу. Встановити особи загиблих неможливо, відтак братська могила буде безіменною.
За її словами, наразі завершена процедура підготовки дозвільних документів. Могилу внесуть до Державного реєстру пам’яток, вона перебуватиме під державною охороною.
2011 року під час реконструкції стадіону у Дніпропетровську були знайдені останки понад чотирьохсот людей. За даними дослідників, це були і військовополонені, і мирне населення, в основному євреї – жінки, діти та літні люди, – розстріляні нацистами.
Як повідомлялось, 11 червня в Ізраїлі невідомі осквернили меморіальний центр «Яд ва-Шем» («Музей Голокосту» – або «Катастрофи», як кажуть в Ізраїлі). Там з'явилися 11 графіті, які звинувачують сіоністів в пособництві Гітлеру – наприклад: «Світове сіоністське керівництво хотіло Голокост», «Якщо б Гітлера не було, сіоністи б його вигадали».
Нагадаємо, 6 червня невідомі особи вчинили акт вандалізму у меморіальному комплексі в урочищі Сосонки на східній околиці Рівного, де у 1941 року нацисти розстріляли майже всю єврейську громаду міста – 17,5 тисячі осіб. 9 червня міліція затримала 3 підозрюваних у вандалізмі