Жорстку резолюцію, прийняту 1 червня у Женеві, погодили 41 із 47 країн, що входять до Ради. Проти голосували Росія, Китай і Куба, інші – утримались.
Документ санкціонує кримінальне переслідування винних в убивствах 25-26 травня. Покарання також може очікувати конкретних осіб, яких можуть звинуватити у військових злочинах.
Генсек ООН Пан Гі Мун заявив, що ескалація насилля в Сирії потребує рішучих дій.
Міністр закордонних справ Великої Британії Вільям Хейг, що зустрівся в Турції з активістами сирійської опозиції, заявив, що Сирія перебуває на межі катастрофи. Російський президент Владімір Путін попередив, що силовим шляхом конфлікт вирішити неможливо.
Представники Росії в Женеві заявили, що резолюція Ради ООН з прав людини є «односторонньою» і «необ’єктивною» та слугує для дестабілізації обстановки у Сирії, оскільки провина за трагедію покладається на Дамаск.
Напередодні уряд Сирії представив перші дані свого розслідування щодо вбивств у Хоулі – відповідальність за трагедію Дамаск поклав на озброєні групи, які діють в інтересах повстанців.
Нагадаємо, Рада Безпеки ООН на екстреному засіданні поклала відповідальність за загибель 108 людей, із яких 30 – діти, на сирійську владу.
Згодом в ООН заявили, що більшість загиблих у місті Хоул могли бути страчені, оскільки на тілах жертв було знайдено сліди фізинчого насилля та вогнепальні поранення.
Влада Сирії заперечує власну причетність до трагедії. Натомість, уряд намагається покласти відповідальність за жертви на бойовиків із радикальних ісламістських угрупувань.
Від 12 квітня у Сирії оголошено формальне перемир'я між сторонами конфлікту згідно з планом спецпосланця ООН Кофі Аннана.