“Хотів би попросити ірландців в інтересах країни взяти на себе відповідальність, прийти і гучно сказати “так”. Давайте дамо цей сигнал від нашої країни не лише Євросоюзу, а всьому світу”, –закликав прем‘єр-міністр Енда Кенні.
В той же час лідер ірландської опозиції Джеррі Адамс заявив, що договір має на меті "нескінченну економію та звуження демократії" та "нічого доброго не принесе ні Ірландії, ні Євросоюзу".
Згідно з опитуванням газети Irish Times проголосувати за ратифікацію договору мають намір 57 % жителів країни, проти – 43% ірландців.
Відповідно до договору, за перевищення дефіциту бюджету більше 3% ВВП до країни вводиться система автоматичних санкцій у розмірі до 0,1% ВВП.
Документ передбачає введення правил збалансованого бюджету, з майже нульовим дефіцитом. Держава не вважатиметься порушницею договору, якщо її річний структурний дефіцит не буде перевищувати 0,5% ВВП.
Зовнішній борг Ірландії наразі становить $ 2,4 трлн. При ратифікації договору Дублін має продовжити вводити засоби для зменшення держборгу.
До кінця 2013 року діє чинна кредитна угода, за якою ЄС допомагає Ірландії вийти з екномічної кризи, що сталась внаслідок падіння ринку нерухомості 2008 року.
Європейський фіскальний пакт має набрати чинність з 1 січня 2013 року, якщо його ратифікують уряди 12 із 17 учасників єврозони. Наразі приєдналися 4 країни.
Ірландія – єдина країна, що винесла питання про ратифікацію договору на загальнонаціональне голосування.
Нагадаємо, 2 березня 25 з 27 країн-членів ЄС, за винятком Великої Британії та Чехії, підписали Договір про стабільність, координацію і управління в економічному і валютному союзі.
Читайте також: Європейські уроки: що криза єврозони означає для України?