НОВИНИ

25 країн ЄС підписали Бюджетний пакт

Керівники країн ЄС, які беруть участь у саміті Європейського союзу у Брюсселі, підписали в п'ятницю Договір про стабільність, координацію і управління в економічному і валютному союзі.

Підписи під так званим Бюджетним пактом поставили глави держав і урядів 25 країн. Британія і Чехія пакт не підтримали.

Британський прем'єр-міністр Девід Кемерон висловив розчарування через те, що в договорі не були враховані його зауваження, зокрема, про надмірну забюрократизованість ЄС.

Німецький канцлер Ангела Меркель заявила, що ухвалення пакту стало кроком на шляху до стабільності та політичної єдності в Європі.

«Підписання договору не лише державами – членами єврозони, а 25 з нинішніх 27 держав – членів ЄС – це дуже важлива політична заява про те, що євро – валюта всього союзу. Не валюта кількох країн, а валюта Європейського Союзу», –  заявив на церемонії голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

У четвер голова Європейського парламенту Мартін Шульц критикував договір за його однобічність. «Не можна задовольнятися одним скороченням бюджету. Потрібно також ставити цілі і пропонувати стратегію інвестицій, тому що в іншому випадку ми не досягнемо ні економічного зростання, ні зайнятості», – заявив глава Європарламенту.

Договір, який спрямований на встановлення більш суворої фінансової дисципліни, має пройти ратифікацію в національних парламентах і в Європарламенті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.