Серед країн, що пішли на скоординований демарш на знак протесту проти дій влади Сирії, – США, Великобританія, Франція, Німеччина, Іспанія, Італія, Болгарія, Австралія та Канада.
Так, за даними Reuters, уряд Канади дав сирійським дипломатам, які працюють в Оттаві, на збори 72 години. "Ми хочемо ясно заявити, що подія абсолютно неприйнятно. І ми хочемо засудити ці дії", – підкреслив міністр закордонних справ Канади Джон Берд.
Також демарш проти Сирії підтримали Нідерланди і Швейцарія.
Відповідні рішення були прийняті після консультацій групи "Друзів Сирії", що пройшли в Парижі вранці того ж дня. Екстрена зустріч була скликана для обговорення подій у сирійському місті Хула, де за один день проурядові алавітські формування "Шабіха" вирізали понад сто мирних жителів-сунітів.
Першою про вислання сирійського посла оголосила Франція.
Наразі спеціальний представник ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннан проводить переговори з президентом Сирії Башаром Асадом щодо мирного врегулювання внутрішнього конфлікту в Сирії.
Нагадаємо, Рада Безпеки ООН на екстреному засіданні поклала відповідальність за загибель 108 людей, із 30 – діти, на сирійську владу.
Від 12 квітня у Сирії оголошено формальне перемир'я між сторонами конфлікту згідно з планом спецпосланця ООН Кофі Аннана.