Керівник фракції соціалістів та демократів Європарламенту Ганнесс Свобода вважає, що нова резолюція Європарламенту – останній шанс дати можливість Україні відреагувати на заклики європейців. Крім цього, він заявив, що фракція соціалістів та демократів Європарламенту припинить співпрацю з Партією регіонів у разі, якщо остання не змінить свою поведінку у ставленні до виборів та до екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.
У свою чергу, глава комітету Європейського парламенту з питань співпраці України-ЄС Павло Коваль зазначив, що невиконання прийнятої резолюції по Україні може привести до ще більшого погіршення відносин Києва та Брюсселя. Як повідомлялось, у резолюції Європейський парламент закликав українську владу звільнити "ув'язнених, які були засуджені за політичними мотивами".
Попри це комітет закордонних справ сенату США має намір розглянути законопроект резолюції сенатора Джеймса Інгофа з закликом відкликати американського посла з України до звільнення колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Окрім того, сенат закликає держдепартамент США заборонити видачу віз президенту Віктору Януковичу, генпрокурору Віктору Пшонці та іншим посадовим особам, відповідальним за ув’язнення екс-прем’єра. Сенатор також закликає Організацію Північноатлантичного договору призупинити дії всіх угод про співпрацю з Україною до звільнення Тимошенко.
Депутати від фракції "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина" у Верховній Раді заблокували трибуну і президію парламенту. Пізніше депутати Верховної Ради, які входять до фракцій більшості, залишили зал засідань парламенту. Близько обіду депутати від БЮТ також пішли з Ради.
Фракції БЮТБ і НУНС заявили, що готові продовжувати блокування роботи Верховної Ради протягом 30 днів для того, щоб з'явилися підстави призначити позачергові парламентські вибори на 26 серпня.
У свою чергу голова Верховної Ради Володимир Литвин виступив за саморозпуск парламенту. На його думку, події, що сталися в парламенті 24 травня, продемонстрували руйнування парламентаризму в Україні. Голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов вважає піаром цю ініціативу спікера. А представник президента у парламенті, народний депутат від Партії регіонів Юрій Мірошниченко заявив, що не вірить у достроковий розпуск Ради.
Нагадаємо, вчора, 24 травня, розгляд законопроекту "Про основи державної мовної політики" завершився бійкою, після якої було госпіталізовано депутата від фракції БЮТ Миколу Петрука. Пізніше стало відомо про те, що БЮТівцю Степану Курпілю зламали палець на руці. Прокурор Києва доручив міліції провести перевірку за фактом подій в Раді.
Крім цього, продовжилася акція протесту під будівлею проти законопроекту, розробленого депутатами Партії регіонів про основи мовної політики. Водночас співробітники Міністерства внутрішніх справ посилено охороняли парламент.
Соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила результати опитування, згідно з яким 50% опитаних вважають рідною мовою українську, 29% – російську.
Під час обгововрення мовного законопроекту та інциденту в Раді депутат від НУНС В'ячеслав Кириленко і депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко побилися в прямому ефірі програми "Шустер Live".
Представники Європарламенту навідались до екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. До складу делегації увійшли президент політичної групи «Альянс лібералів і демократів» Гі Верхофстадт, лідер Міжнародного інтернаціоналу лібералів Ван Баален та лідер польської ліберальної опозиції Палікот.
Канцлер Німеччини Анґела Меркель все ще не визначилася щодо того, чи відвідає вона матчі «Євро-2012» в Україні. Нагадаємо, канцлерка раніше зазначала, що питання відвідин спортивних заходів вона вирішує короткостроково, тому досі жодного рішення, їхати чи не їхати до України, немає.
Президент Віктор Янукович на засіданні Ради національної безпеки і оборони закликав Верховну Раду внести зміни до законодавства з боротьби з тероризмом до чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Прем'єр-міністр Микола Азаров закликав населення мобілізуватися на боротьбу з тероризмом.