«Безперечно, шанси для цього всі є, оскільки «регіонали» зараз контролюють більшість в Раді. Це буде дуже сумно, оскільки це означатиме, що українське суспільство буде розколоте за мовною ознакою», – зазначив Таран.
За його словами, залишається надія, що «тушки», а також люди, які належать до групи Литвина та інших фракцій, не підтримають цей законопроект.
Таран вважає, що всередині фракції Партії регіонів до ухвалення законопроекту про мови ставляться швидше байдуже, ніж прихильно.
«Є група людей типу Колесніченка, які системно працюють проти українського інтересу. Там все зрозуміло. Але переважна більшість Партії регіонів прохолодно ставиться до таких законів. Їх цікавить насамперед питаня примноження або захисту свого бізнесу», – зазначив експерт.
«Тому по великому рахунку Партія регіонів всі ці роки була достатньо не загострена на питаннях мови та історії. Звичайно, були групи, які ці питання піднімали, але це не було основною тезою для ПР попри те, що вони нібито заявляли про російську як другу державну мову. Але, якщо поставити перед ними вибір, або російська мова, або захист і примноження свого бізнесу, вони ніколи навіть не замислювалися над цим питанням», – зауважив Таран.
Нагадаємо, один із авторів законопроекту про мови «регіонал» Вадим Колесніченко переконує, що законопроект про засади державної мовної політики повною мірою відповідає Європейській хартії регіональних мов і не пропонує двомовності.
При цьому спікер Володимир Литвин нещодавно заявив, що законопроект «регіоналів»де-факто вводить другу державну мову.