Як зазначає "Коммерсант-Украина", документ містить безліч претензій і вимог до української влади, проте він менш емоційний в порівнянні з торішніми резолюціями.
Зокрема, про президента Віктора Януковича і його ролі в проблемах взаємин України та ЄС у цьому документі зовсім не згадується.
У підсумковому проекті залишилася рекомендація до тих європейських політиків, які вирішать відвідати матчі Євро 2012 в порядку приватному "домагатися побачення з політичними затриманими", і не відвідувати VIP-трибуни. При цьому автори документа підкреслюють, що це не є бойкотом чемпіонату.
В результаті вчорашніх дебатів посилилися вимоги Європарламенту до майбутніх парламентських виборів в Україні.
Проект не тільки "закликає владу прояснити до початку кампанії ситуацію з ув'язненими, яким винесено вирок у політично мотивованим справах" але й кілька разів констатує неприпустимість неучасті у виборах засуджених лідерів опозиції.
Одним з перших пунктів резолюції пропонується записати вимогу змінити Кримінальний кодекс таким чином, щоб це дозволило вирішити існуючу проблему.
Але головним положенням документа, які були відсутні у вихідних проектах найбільших фракцій Європарламенту, є список умов для розблокування підписання і ратифікації угоди про асоціацію.
У цей список, крім звичних, але абстрактних положень про "поліпшення ситуації з дотриманням прав людини, верховенства права і демократії" внесено більш конкретні вимоги – "декриміналізувати відповідальність за політичні рішення" і "покласти край існуючій практиці приборкання політичної опозиції".
Нагадаємо, вчора у Страсбурзі відбулися дебати Європейського парламенту щодо ситуації в Україні. Вперше за останні кілька років всі без винятку фракції Європарламенту визнали системні порушення прав людини українською владою.