НОВИНИ

Найбільші фракції Європарламенту вперше за останні роки зійшлися в оцінці взаємин з Києвом

Сьогодні в Страсбурзі відбудуться дебати Європейського парламенту (ЄП) щодо ситуації в Україні.

Європарламент має намір констатувати безліч проблем і закликати Україну до дотримання демократичних принципів, утримавшись при цьому від згадки про які-небудь санкції, крім політичного бойкоту Євро-2012, пише "Коммерсант-Украина".

Всі без винятку фракції ЄП визнають системні порушення прав людини українською владою - вперше за останні кілька років.

Проект соціал-демократів (СД, 185 депутатів; підписали угоду про співпрацю з Партією регіонів) пропонує констатувати "серйозні недоліки в незалежності судочинства" і нагадує, що "вироки і кримінальні справи стосовно Юлії Тимошенко та інших високопоставлених чиновників колишнього уряду сприймаються багатьма як акти вибіркового правосуддя".

Формулювання Європейської народної партії (264 депутата; "Батьківщина" є асоційованим членом ЄНП) відрізняється тим, що члени партії вважають "вибірковість правосуддя" відносно колишніх чиновників фактом, який не підлягає сумніву.

"М'який" політичний бойкот української частини Євро-2012 пропонує ввести ЄНП. У свою чергу СД лише констатує той факт, що ряд європейських політиків закликали до "політичного бойкоту" матчів в Україні, і пропонує ЄП не реагувати на цей факт. А от група Європейських консерваторів і реформаторів (ЄКР, 56 депутатів) пропонує схвалити політичний бойкот від імені Європарламенту

Всі проекти резолюції пропонують наголосити, що перспектива підписання угоди про асоціацію (СА) між Україною та ЄС залежить від того, чи повернеться Київ до дотримання принципів верховенства права і чи зможе Україна забезпечити проведення чесних і вільних парламентських виборів в жовтні року 2012 року. Тим часом серед фракцій немає єдиної думки про те, чи треба включати в цей список вимогу про участь у виборах лідерів опозиції.

Незважаючи на намір соціал-демократів піддати жорсткій критиці своїх українських соратників, проект резолюції авторства СД показує, що співпраця даної групи з Партією регіонів продовжується.

Документ, крім критичних зауважень, містить також ряд виправдань діяльності української влади (як пнаприклад, допуск до Тимошенко іноземних відвідувачів, запрошення Азаровим європейських експертів до спостереження за касаційним процесом у справі Тимошенко, тощо).

Обговорення українського питання почнеться сьогодні опівдні за київським часом в Страсбурзі, а голосування по резолюції намічено на четвер. Приводом для внесення цього питання до порядку денного стали події останнього місяця, пов'язані з екс-прем'єром Юлією Тимошенко - її заява про побиття, голодування і, нарешті, переїзд з колонії в лікарню.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.