Як повідомляють бельгійські ЗМІ, Мартенс "не буде говорити про бойкот, але закличе політиків, які поїдуть в Україну, наполегливо використовувати кожну можливість, щоб поліпшити права людини, і просити і вимагати відвідати екс-прем'єра Юлію Тимошенко у в'язниці".
"Політично мотивований суд засудив Тимошенко до семи років позбавлення волі, і, як це випливає зі звітів організації з прав людини (мається на увазі екс-омбудсмен Ніна Карпачова), з нею не по-людськи поводяться у в'язниці", – відзначає президент ЄНП.
У той же час, депутат Європейського парламенту (група народних партій, Німеччина) Міхаель Галер закликає європейських політиків не бойкотувати Євро-2012 і їхати в Україну на чемпіонат, але розділити трибуни з простими фанатами, дистанціюючись від українського керівництва.
Депутат Європарламенту, зокрема, вважає, що замість бойкоту для європейських політиків "пріоритетом повинна бути допомога Тимошенко і вимога дозволити їй залишити Україну і відправитися в Німеччину для проходження лікування".
"Замість того, щоб бойкотувати, політики країн-учасниць Євро-2012 повинні їхати в Україну, але на стадіоні уникати трибун для високопоставлених гостей. Це було б видимим дистанціюванням від уряду Януковича. Європейські політики повинні приєднатися на звичайних трибунах до звичайних фанатів, простих людей , щоб разом підтримувати їх команди", – упевнений європейський політик.
Також євродепутат вважає, що і функціонери з УЄФА можуть приєднатися до звичайних фанатів.
Як повідомили в офісі депутата, пропозиція Галера обговорювалося в п'ятницю в Берліні з канцлером Ангелою Меркель у форматі зустрічі 42 депутатів парламенту від Християнсько-Демократичної партії.
Раніше німецькі ЗМІ повідомляли, що Меркель розмірковує над "політичним бойкотом" Євро-2012 в Україні, якщо до початку чемпіонату не буде звільнена Тимошенко.
Як повідомлялося, Тимошенко голодує з 20 квітня на знак протесту проти її побиття і політичної ситуації в Україні. 29 квітня «Батьківщина» заявляла про значне погіршення стану здоров'я екс-прем’єра.