У понеділок, 30 квітня, низка європейських політиків заявили про своє небажання відвідувати Україну під час Євро-2012. Причиною для таких заяв стала політична ситуація в Україні, зокрема з Юлією Тимошенко. Так, у понеділок комісар ЄС з питань юстиції Вівіан Редінг заявила про намір бойкотувати Євро-2012 в Україні з політичних мотивів. До неї приєднався президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу. Також інформацію про можливий бойкот Єврочемпіонату підтвердили в німецькому уряді. Водночас після засідання наглядової ради у Ньоні УЄФА попередила Україну про «стурбованість європейських політиків і ЗМІ» через політичну ситуацію в Україні.
Сполучені Штати Америки у понеділок опублікували документ, в якому перераховано країни, де найгірше захищаються права на інтелектуальну власність. Серед 13 зазначених у списку країн опинилися Україна та Росія. Також до переліку потрапили: Канада, Аргентина, Індія, Алжир, Ізраїль, Індонезія, Китай, Пакистан, Чилі,Таїланд і Венесуела. Потрапляння до такого списку не загрожує країнам санкціями. Однак вважається, що доповідь, підготовлена американським торговим представником, має присоромити уряди згаданих держав та змусити їх активніше боротися з піратством.
Велика Британія 30 квітня оголосила про введення заборони на в'їзд до королівства осіб, що звинувачуються у порушеннях прав людини, зокрема у тортурах і убивствах. Повідомляється, що нова норма стосуватиметься країн, що не входять до складу Євросоюзу. Також, вперше в історії британського МЗС буде складено список осіб, які не зможуть отримати візу на відвідування Сполученого Королівства. У поясненні до нової норми представник британського МЗС зазначив, що заборона не стосуватиметься голів держав, а також міністрів держав за умови, якщо «будуть достатні підстави вважати, що влада країни намагається поліпшити ситуацію з правами людини».