"Як мені бачиться сьогодні, за тієї ситуації це був єдиний крок, який дозволив зверстати і ухвалити бюджет і забезпечити розвиток економіки у тому стані, який ми сьогодні маємо", – заявив спікер.
"Єдине – не було продовжено цей процес, у той час як декларувалися наміри, що це лише перший невідкладний крок, а далі поглиблюватимуться домовленості, які дозволять вирішити газову проблему", – зазначив голова парламенту.
"Частково проблема газу була розв'язана – на 100 доларів ціну на газ було зменшено. Звісно, це не те, що мають інші країни, але ж і ми іншого газу, окрім російського, не маємо", – заявив він.
Нагадаємо, 21 квітня 2010 року президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмітрій Мєдвєдєв підписали у Харкові україно-російські газові угоди.
27 квітня вони були ратифіковані у Верховній Раді.
Згідно із "харківськими угодами", в обмін на 100-доларову знижку на кожній тисячі кубометрів російського газу Україна погодилася подовжити базування у Криму Чорноморського флоту Росії.
Укладені 1997 року україно-російські угоди передбачали, що російський флот має бути виведено з української території до 2017 року. "Харківські угоди" подовжили цей термін до 2042 року.
Саме через цю умову – подовження перебування у Криму російського флоту – під час ратифікації угоди в українському парламенті розгорілися справжні баталії із застосуванням димових шашок та яєць, якими депутати від опозиції жбурляли у спікераЛитвина.
Опозиціонери вже двічі пропонували пардаменту денонсувати "харківські угоди".